Verslas

2016.05.18 09:51

Siūloma lengvinti sąlygas talentingiems užsieniečiams atvykti į Lietuvą

ELTA2016.05.18 09:51

Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo išplėsti užsieniečių ratą, kurie lengviau galėtų atvykti į Lietuvą gyventi ir dirbti.

„Lietuva smarkiai atsilieka konkuruodama dėl talentų. Jeigu į Lietuvą norėtų persikelti gyventi Nobelio premijos laureatas, tai jis turėtų pildyti gausybę popierių ir dar abejotina, ar gautų leidimą gyventi šalyje. Tokiems žmonėms, kurie pripažinti pasaulyje, reiktų sudaryti išskirtinai draugiškas sąlygas“, – sako parlamentaras.

Įstatymo pataisą įregistravęs Seimo narys siūlo, kad Lietuvoje leidimus gyventi gautų užsieniečiai, kurie įgiję aukštesnį nei magistro mokslinį ar akademinį kvalifikacinį laipsnį, žino ar išmano retų disciplinų, kurios yra paklausios pasaulyje ar yra apdovanoti pasaulyje pripažintais apdovanojimais, padėkomis, garbės raštais.

„Turime savo imigracijos politiką kreipti į aukščiausios kvalifikacijos žmonių kvietimą iš mums kultūriškai artimų šalių. Jiems neturi būti jokių nereikalingų barjerų, nes mūsų valstybės gerovė priklauso nuo sugebėjimo išlaikyti ir privilioti talentus. Prioritetas turėtų būti lietuvių grąžinimas į Tėvynę, bet nereikėtų užtrenkti durų ir talentams iš užsienio“, – teigia K. Masiulis.

Seimas neseniai pradėjo svarstyti Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimus, kuriais bus siekiama pritraukti į Lietuvą inovatyvų verslą diegiančius užsieniečius, nustatyti palankesnes sąlygas atvykti užsieniečiams, kurie yra trūkstamų Lietuvos darbo rinkoje profesijų specialistai, taip pat įsidarbinti užsieniečiams, kurie studijuoja ir įgyja profesinę kvalifikaciją Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt