Naujienų srautas

Verslas2016.05.17 12:35

„Bloomberg“: bankas „Goldman Sachs“ prognozuoja antrąjį pusmetį kilsiant naftos kainas

ELTA 2016.05.17 12:35

Naftos kainos antrąjį šių metų pusmetį turėtų pakilti iki 50 JAV dolerių už barelį. 2017 metų pradžioje jos vėl gali kiek smukti, tačiau metų pabaigoje gali išaugti iki 60 JAV dolerių už barelį. Tokią vieno svarbiausių JAV investicinių bankų – „Goldman Sachs“ prognozę paviešino naujienų agentūra „Bloomberg“.

Pasak tokio vertinimo, naftos perdirbimas „nelauktai buvo nutrauktas“ dėl daugelio priežasčių – nuo miško gaisrų Kanadoje iki Nigerijoje užpultų naftotiekių. Savo ruožtu paklausa išlieka stabili ir netgi auga. Pasak banko analitikų, iš viso šiemet rodiklis pakilo 1,4 mln. barelių per parą. Anksčiau buvo teigiama, kad paklausa augs 1,2 mln. barelių per parą.

Tiesa, analizėje kalbama, kad šiemet naftos deficitas visame pasaulyje sieks tik maždaug 400 tūkst. barelių per parą. Anksčiau buvo prognozuojama, kad rodiklis sudarys 900 tūkst. barelių, tačiau „Goldman Sachs“ ekspertai kiek pakoregavo savo ataskaitą, atsižvelgdami į aukštesnes nei tikėtasi gavybos apimtis JAV, Šiaurės jūroje, Irake bei Irane.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi