Verslas

2016.05.17 23:08

Bus draudžiama skelbti apie alkoholinių gėrimų kainų sumažinimą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.05.17 23:08

Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta patikslinti su alkoholiniais gėrimais susijusius draudimus. Už naujas nuostatas balsavo 72 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 17 parlamentarų.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Antanas Matulas tikisi, kad tai padės sumažinti alkoholio suvartojimą, nes Statistikos departamento duomenimis, per įvairias alkoholio pardavimo akcijas jo parduodama daugiausia.

Pagal priimtus pakeitimus nuo šių metų lapkričio 1 d. bus draudžiama skelbti apie alkoholinių gėrimų kainų sumažinimą, organizuoti ne tik konkursus, bet ir žaidimus, akcijas ar loterijas, kurie skatintų įsigyti ir (ar) vartoti alkoholinius gėrimus. Pataisomis taip pat bus draudžiama sudaryti galimybę pirkėjui iš karto ir (ar) per tam tikrą terminą arba įvykdžius tam tikras sąlygas po vartojimo pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo laimėti prizą, gauti dovanų ar priedą prie alkoholinių gėrimų.

Be to, kaip rašoma pranešime spaudai, naujos nuostatos draus ne tik visuomenės informavimo priemonėse išspausdintų, bet ir kitokiais būdais išplatintų kuponų savininkams taikyti fiksuotas nuolaidas alkoholiniams gėrimams arba laikyti šiuos kuponus kitokiomis dalinio arba pilno mokėjimo priemonėmis.

Dabar galiojantis įstatymas be paminėtų apribojimų nustato draudimą alkoholinius gėrimus duoti kaip premiją, kaip prekės priedą arba dovanoti, organizuoti alkoholinių gėrimų pavyzdžių platinimą nemokamai, išskyrus degustacijas parodose ir mugėse, parduoti Lietuvos Respublikoje ar užsienio šalyse išspausdintus, įvežtus į Lietuvos Respubliką specializuotus reklaminius leidinius, skirtus alkoholinių gėrimų pardavimui skatinti. Taip pat draudžiama skatinimo veiklai pasitelkti asmenis iki 18 metų.

Remiantis Seimo priimtomis pataisomis šie draudimai nuo lapkričio mėnesio bus taikomi ne tik teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais turinčioms, bet visoms įmonėms, Europos juridiniams asmenims ir jų filialams.