Verslas

2016.05.17 14:00

VPT: pirkti televizorių iš laikraščio – neracionalu

LRT.lt2016.05.17 14:00

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) konstatuoja, kad Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka neskaidriai organizavo televizoriaus viešąjį pirkimą.

Sutartis buvo sudaryta su UAB „Dzūkų žinios“, sutarties vertė – 4099 eurų (be PVM).

Atsižvelgiant į tai, kad televizorius įsigytas už didesnę kainą nei tuo metu viešai skelbiama vidutinė mažmeninė kaina, VPT konstatuoja, kad perkančioji organizacija neužtikrino racionalaus lėšų panaudojimo.

VPT nustatė, kad kvietimai pateikti pasiūlymus buvo išsiųsti trims tiekėjams, rašoma pranešime spaudai. Tačiau pirkimo organizatorė neįsitikino, kad visi trys tiekėjai užsiima televizorių pardavimo veikla. Pagal viešai skelbiamus duomenis akivaizdu, kad elektrotechnikos prekėmis neprekiauja ir UAB „Dzūkų žinios“, su kuria buvo sudaryta sutartis.

Be to, pirkimo organizatorė nusprendė nesikreipti į internetines parduotuves. VPT atsiųstame paaiškinime perkančioji organizacija teigia, kad „pirkti iš internetinių parduotuvių sudėtinga ir gana nemažai kainuojantį įrenginį praktikos neturime. Kadangi tokia prekė nėra trumpo naudojimo daiktas, nemanėme, kad yra patikima televizorių įsigyti internetinėse parduotuvėse (dėl garantinio laikotarpio, pristatymo sąlygų bei reikalavimo apmokėti iš anksto už perkamas prekes, o mes, kaip biudžetinė įstaiga, apmokėjimą galime atlikti tik už nupirktą ir faktiškai perduotą prekę)“.

VPT atkreipia dėmesį, kad internetinės parduotuvės taip pat suteikia garantiją, kaip tai numato LR įstatymai, pristato prekes į bet kurią Lietuvos vietovę ir suteikia galimybę apmokėti už prekes po jų pristatymo.

VPT konstatuoja, kad Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, vykdydama pirkimą, neužtikrino Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtinto skaidrumo principą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt