Verslas

2015.02.12 21:36

Pusė tūkstančio vilniečių sukilo prieš numatomą statyti regbio stadioną

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2015.02.12 21:36

Vos sužinoję, kad Vilniaus Šeškinės mikrorajone numatoma statyti regbio stadioną, vilniečiai suskubo tam protestuoti. Surinkę 500 parašų, namo gyventojai dabar laukia savivaldybės sprendimo. „Čia menki juokai, nes nuo mūsų namo yra maždaug 20 metų ir neįsivaizduoju, kaip galima leisti statyti“, – LRT aiškino namo gyventoja. Savo ruožtu Vilniaus regbio akademija atkerta, kad reikia palaikyti geras idėjas, o alternatyvų statyti kitur – nėra.

Vos sužinoję, kad Vilniaus Šeškinės mikrorajone numatoma statyti regbio stadioną, vilniečiai suskubo tam protestuoti. Surinkę 500 parašų, namo gyventojai dabar laukia savivaldybės sprendimo. „Čia menki juokai, nes nuo mūsų namo yra maždaug 20 metų ir neįsivaizduoju, kaip galima leisti statyti“, – LRT aiškino namo gyventoja. Savo ruožtu Vilniaus regbio akademija atkerta, kad reikia palaikyti geras idėjas, o alternatyvų statyti kitur – nėra.

Papiktino, kad buvo slepiama

Vilniaus regbio akademija stadioną statyti norėtų Šeškinės mikrorajone, prie Vilniaus Radvilų gimnazijos. Šeškinės gyventojai piktinasi, kad stadionas atsidurs visai prie pat jų, Gelvonų g. 17, namo. 

„Kaip galima leisti statyti stadioną vos 20 metrų nuo devynaukščio gyvenamojo namo? Mus papiktino, kad tai buvo slepiama, nebuvo sutariama ar padaromas namo gyventojų susirinkimas. Ačiū Dievui, kad kaimynui į rankas papuolė dokumentas ir staigiai buvo surinkti parašai, nunešti į posėdį ir jis atidėtas savaitei. Mes tikrai šito dalyko neleisim ir nepaliksim“, – lrt.lt dėstė namo gyventoja Svajūnė Jackūnaitė.

„Yra vietų už Vilniaus, ne prie gyvenamųjų devynaukščių namų, kaip jie įsivaizduoja mes gyvensime?“, – teiravosi S. Jackūnaitė.

Tačiau Vilniaus regbio akademijos treneris Vidmantas Valys patikina, kad alternatyvų stadioną statyti kitur – nėra. Esą buvo ieškoma, teiraujamasi didesnio stadiono, bet kiti savivaldybės pasiūlymai pastatyti stadioną buvo ne akademijos išgalėmis. „Mes ne ta organizacija, kuri iš kalnų gali padaryti lygią vietą. Radvilų gimnazija pati neprieštarauja [kad būtų regbio stadionas], kultivuoja regbį ir užima prizines vietas. Jie už tai, kad būtų stadionas“, – kalbėjo V. Valys.

Tikisi nušviesti situaciją

Regbio treneris įsitikinęs, kad gyventojai sunerimo vien todėl, kad kažkas bus daroma. „Gal jie teisingai galvoja, kad kažką statys, darys, o jie nežino. Bet mes organizuojame Radvilų gimnazijos stadione susitikimą ir tikimės nušviesti, kad jie neišsigąstų, nebijotų.

Ne kažkoks pastatas stovės, o aikštė, bus jaunimo užimtumas ir taip toliau. Jeigu būtų dangoraižis, dar kažkas, suprasčiau. Negi žmonės galvoja, kad savo vaikus užaugina ir kitiems nereikia? Nemanau, kad bulvių laukas jiems reikalingas, kur nėra lėšų ir netvarkoma. Jei atsirado, kas tvarko, tai turėtų palaikyti“, – mano regbio treneris.

V. Valys patikino, kad iš stadiono niekas nesiekia uždirbti ir jis būtų statomas ne iš miesto, o privačių lėšų. Stadionas esą nebūtų skirtas varžyboms, o tam, kad būtų galima treniruotis geroje aikštėje.

Sprendimas atidėtas kitai savaitei

Kaip sakė V. Valys, regbio akademija laukia miesto tarybos sprendimo dėl ilgalaikės panaudos sutarties.  „Mes kreipėmės į savivaldybę, visus raštus tvarkėm, ruošėmės, siūlėm savo sąlygas ir jie taip pat teikė, tai laukiam, kada sprendimą priims. Jei priims, kitas veiklos etapas bus padaryti projektus, tada finansai ir darbai“, – su LRT interneto tarnyba kalbėjo V. Valys.

Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis patvirtino, kad Vilniaus regbio akademija kreipėsi į savivaldybę su prašymu leisti sutvarkyti Vilniaus Radvilų gimnazijos stadioną. Mokyklos sutikimas esą buvo gautas, todėl buvo svarstyta administraciniu lygmeniu. 

„Net iki mero buvome nuėję ir pritarta šitam darbui, kad galima sutvarkyti regbio stadioną. Tačiau prieš paskutinį svarstymą, birželio 19-ąją Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys Gediminas Rudžionis pareiškė, kad yra renkami gyventojų, gyvenančių šalia mokyklos, parašai, kad stadionas nebūtų statomas. Sprendimas buvo nepriimtas, pasiūliau antradienį nuvykti į gimnaziją ir padaryti bendrą susitikimą su bendruomenės, mokyklos ir regbio akademijos atstovais, kurie pateiktų projektą, tada bus matyti sprendimas“, – dėstė G. A. Petronis.

Anot direktoriaus, regbio akademija ne vienerius metus bendradarbiauja su Radvilų gimnazija, kurios komanda yra Vilniaus miesto regbio čempionai, daugelis mokinių yra iš šios gimnazijos, todėl logiška būtų šioje vietoje ir įrengti centrą.

„Jei matysiu, kad ten kažkas yra blogai dėl privažiavimo, galbūt per arti esančių objektų, jei bent vienu punktu nesutarsime [per susitikimą], stadiono tikrai ten nebus. Ir toliau vaikučiai gainios kamuolį arime“, – pokalbį baigė G. A. Petronis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt