Verslas

2021.03.18 20:38

Vilniaus aplinkosaugininkai imasi tyrimo dėl nupjautų 26 medžių: savivaldybė tam nebuvo išdavusi leidimo

Valentina Gudienė, ELTA2021.03.18 20:38

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informaciją iš Visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos, skubiai atliko patikrinimą dėl nupjautų 26 medžių Tilto bei Žygimantų ir Radvilų gatvių sankirtoje, Vilniuje. Faktinių aplinkybių patikrinimo metu aplinkosaugininkai nustatė, kad išpjautiems medžiams Vilniaus miesto savivaldybė nėra išdavusi leidimo.

Įmonė, galimai be leidimo iškirtusi medžius, yra UAB „Jarinta“. Šiuo metu, kaip sakoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime, vyksta tyrimas ir bus tikrinamos pažeidimo aplinkybės.

Aplinkosaugininkai planuoja inicijuoti papildomą įvykio vietos apžiūrą pasitelkiant į pagalbą atsakingus už želdinius Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojus, arboristų atstovus ir įmonės, inicijavusios ir vykdžiusios pjovimo darbus, atstovus.

Su šių institucijų pagalba pagal išlikusius medžių kelmus bus galima identifikuoti nupjautų medžių rūšį ir išsiaiškinti, ar jie saugotini, ar ne.

Gavus rezultatus bus sprendžiamas klausimas dėl administracinių poveikio priemonių taikymo atsakingiems asmenims.

Jeigu paaiškės, kad medžiai buvo saugotini, įmonei bus taikoma administracinė atsakomybė, bauda ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą, pažymima Aplinkos apsaugos departamento pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.