Verslas

2021.03.19 17:11

Likusi namie su neįgalia dukra, sulaukė „Sodros“ akibrokšto – per mokinių atostogas nedarbingumo išmoka nepriklausė

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.03.19 17:11

Dėl COVID-19 protrūkio mokykloje su neįgalia dukra namuose likusi ir nedarbingumo pažymėjimą gavusi Negalios organizacijų forumo administracijos direktorė Henrika Varnienė LRT.lt pasakoja patyrusi akibrokštą – per oficialias moksleivių atostogas „Sodros“ išmoka jai nepriklausė.

Moteris kelia klausimą, kuo grindžiama tokia logika, esą, nepaisant to, ar neįgaliam vaikui yra paskelbtos atostogos, ar ne, jam reikalinga visokeriopa priežiūra, o galimybių per karantiną paprašyti senelių ar kitų žmonių pagalbos nėra.

Neįgalios dukros priežiūrai pasiėmė nedarbingumo pažymėjimą

Kaip LRT.lt pasakoja H. Varnienė, nusprendusi pasinaudoti suteikiamo nedarbingumo ir mokamos ligos išmokos už vaiko ar neįgalaus asmens priežiūrą galimybe, ji kurį laiką nėjo į darbą, liko namuose ir slaugė dukrą.

„[Į mokyklą dukros] nevedžiau jau nuo lapkričio mėnesio, nes mūsų mokykloje buvo [COVID-19] židinys. Susirgo vienas, kitas ir galiausiai mūsų mokytoja. Kadangi mano dukra yra prastos fizinės sveikatos, o vaikų, kurie mažai juda, problemos yra susijusios su plaučių ligomis, vertinant tai, jog kovidas pats turi tendenciją apsunkinti kvėpavimą, nerizikavome ir su vyru nusprendėme, kad nevesime“, – teigia pašnekovė.

Prieš tai moteris tvirtina mėginusi derinti darbą ir dukros priežiūrą, tačiau galiausiai toks gyvenimo ritmas jai tapo per sunkus.

„Nuo sausio 1 dienos nusprendžiau, kad daugiau taip nebegaliu. Nusprendėme ramiai palaukti, kol mokykla pasiskiepys. [...] Prižiūrėti ir slaugyti namuose dukrą tikrai nėra taip paprasta, tai yra sunku, didžiulis fizinis krūvis, todėl pasakiau sau: sausis, vasaris, mokykla pasiskiepija ir nuo kovo 1 dienos jau vedame“, – pasakoja H. Varnienė.

Tie vaikai turi proto negalią ir jų vienų nepaliksi nė dešimčiai minučių, todėl tai yra tiesiog nesuvokiama.

Pranešė, kad per vaiko atostogas išmokos negaus

Tačiau sulaukusi pranešimų iš „Sodros“ apie suteiktą nedarbingumą, moteris negalėjo patikėti – už laikotarpį, kuomet jos dukrai buvo paskelbtos atostogos, o ugdymo procesas oficialiai nebuvo vykdomas, H. Varnienei nedarbingumo išmoka nepriklausė.

„Vakare atsisėdau, peržiūrėjau visas žinutes ir supratau, kad už tą savaitę, kai buvo vaikų atostogos, nedarbingumo man nemoka, argumentuodami, kad vaikas nėra ugdomas mokykloje. Esmė ta, kad mūsų mokykloje vaikų užimtumas buvo užtikrinamas ir atostogų metu, nes, natūralu, tėvai negalėtų dirbti. Tie vaikai turi proto negalią ir jų vienų nepaliksi nė dešimčiai minučių, todėl tai yra tiesiog nesuvokiama“, – stebisi pašnekovė.

Moteris tikina nesuprantanti tokios nedarbingumo išmokų mokėjimo logikos, esą, net ir turint sveiką vaiką, nuvežti jį į būrelį ar pas senelius per karantiną nėra galimybės.

„Jie argumentuoja, kad net jei tėvai dirba, vaikai turi būti prižiūrėti arba jiems turi būti užtikrinamos tam tikros paslaugos. [...] Kai auginau kitus du vaikus, kelios mamos susivienydavo, nuvesdavo į būrelius, prižiūrėdavo lauke – visko prisigalvoji, kad ištemptum atostogas. Kadangi karantinas, tu nenuvesi, nepaliksi, seneliai nepagelbės, būreliai neveikia, tai atsiprašau, kur dėti vaiką? Čia nesuvokiama ir sveikų vaikų atžvilgiu“, – sako H. Varnienė.

Palietė ne vienus tėvus

Anot pašnekovės, tai palietė ne tik ją, bet ir kitus tėvus, todėl jai keista, jog šis klausimas iki šiol nebuvo keliamas.

„Įsivaizduokite, jei tu vienas augini vaiką, turėjai nedarbingumą ir tau pasako, kad už jį nemokės“, – svarsto moteris.

Jeigu nedarbingumo išmoka už vaiko priežiūrą skiriama, tik kol yra vykdomas ugdymo procesas, moteris kelia klausimą, kodėl tokia praktika nėra taikoma ir savivaldybių mokamų vaiko pinigų atžvilgiu.

„Pasižiūrėjau, kaip yra mokami vaiko pinigai. Logika ta pati – kol vaikas ugdosi pagal bendro ugdymo programą. Klausimas, kodėl tada „Sodra“ interpretuoja vienaip, kada savivaldybė interpretuoja kitaip, [...] kokiu pagrindu moka skirtingai? [...]

Tokiu atveju, jeigu jie traktuotų, kad vaikas iškrenta iš mokymosi proceso, turėtų dingti ir jo draustumas. [...] Tada vasarą visi vaikai turėtų likti nedrausti sveikatos draudimu. Man tokia argumentacija labai keista“, – svarsto ji.

H. Varnienė sako ketinanti skųsti „Sodros“ sprendimą neskirti jai nedarbingumo išmokos už laikotarpį, kuomet dukrai buvo moksleivių atostogos.

Kadangi pati turi savo darbuotojų, H. Varnienė taip pat kelia klausimą, kaip tokiu atveju jai, kaip darbdavei, reikėtų elgtis ir traktuoti žmogaus nedarbingumą.

„Man įdomu, kaip jie traktuotų „Sodros“ grindis, nes už darbuotojų minimalų darbo užmokestį mokesčius privalo sumokėti darbdavys, jei dirbama vienoje darbovietėje. Klausimas sveikų vaikų atveju, kaip tada su darbdavio įsipareigojimais? Čia gali būti įvairių kliaučių, nes darbuotojas nedirbo, „Sodra“ neįskaitė tos savaitės, tai algos lyg ir nėra kaip mokėti, o mokesčius darbdaviai turės sumokėti. Sakau, man atrodo, kad „Sodra“ čia perlenkė lazdą“, – pažymi pašnekovė.

„Sodra“: ne ugdymo laikotarpiu išmoka neskiriama

Kaip nurodo „Sodros“ atstovas Saulius Jarmalis, nedarbingumo pažymėjimas pateisina asmens neatvykimą į darbą, o ligos išmokos mokamos vadovaujantis Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatomis.

„Ligos išmokos yra skirtos kompensuoti gyventojo prarastas pajamas, kai jis dėl savo ligos, ar slaugydamas savo artimąjį, vaiką, kurie serga arba negali lankyti ugdymo įstaigos, kuri uždaryta dėl karantino (infekcijų plitimą ribojančio režimo) negali dirbti.

Ligos išmoka Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino metu, atsiradus būtinybei prižiūrėti pagal pradinio ugdymo programą ugdomą vaiką ar pagal bendrojo arba specialiojo ugdymo programą besimokantį neįgalų asmenį, jį prižiūrinčiam asmeniui mokama vaiko ar neįgalaus asmens ugdymo laikotarpiu. Kadangi atostogų laikotarpiu ugdymas nėra vykdomas, ligos išmokos nėra mokamos“, – komentuoja S. Jarmalis.

Jeigu pagal bendrojo arba specialiojo ugdymo programą ugdomas neįgalus vaikas negali lankyti ugdymo įstaigos dėl joje įvesto infekcijų plitimą ribojančio režimo ar karantino, „Sodros“ atstovo aiškinimu, jį prižiūrinčiam vienam iš tėvų turėtų būti išduotas nedarbingumo pažymėjimas.

„O nedarbingumo pažymėjimas yra pagrindas skirti ligos išmoką. Per pandemiją nedarbingumo pažymėjimai asmens priežiūrai išduodami tėvams, auginantiems neįgalius vaikus, kurių ugdymo įstaigos uždarytos dėl jose įvesto infekcijų plitimą ribojančio režimo ar karantino“, – pažymi S. Jarmalis.

Jo tvirtinimu, jeigu vaikas suserga bet kuriuo metu, net ir per vasaros atostogas, tėvams gali būti išduotas nedarbingumo pažymėjimas jo slaugai. Ligos išmokos mokamos už sergančio vaiko iki 14 metų slaugą ne ilgiau nei 14 dienų iš eilės, o už vyresnio vaiko ar kito šeimos nario slaugą – nei ilgiau nei 7 dienas, atkreipia dėmesį S. Jarmalis.

„Per karantiną daugeliui tėvų nedarbingumo pažymėjimai buvo išduoti ne dėl to, kad vaikai serga, o dėl to, kad ugdymo įstaigos uždarytos siekiant riboti infekcinių ligų plitimą, nors patys vaikai – sveiki. Tačiau tėvams prižiūrintiems nesergančius vaikus (su negalia ar be) ugdymo atostogų metų ligos išmokos nemokamos“, – pakartoja S. Jarmalis.

Ministerija: galėjo neiti į darbą, bet išmokos negautų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taip pat teigia, kad per mokinių atostogas tėvams nedarbingumo pažymėjimai galioja, tačiau ligos išmoka už nesergančio vaiko priežiūrą tokiu atveju nėra skiriama.

„Jeigu vienam iš tėvų nedarbingumo pažymėjimas nesergančio vaiko priežiūrai išduodamas ilgesniam laikotarpiui, pavyzdžiui, 60 dienų, pasibaigus atostogoms jis tęsiasi iki numatyto nedarbingumo pažymėjimo termino pabaigos, o ligos išmoka, pasibaigus mokinių atostogoms, ir toliau mokama.

Jeigu nedarbingumo pažymėjimas nesergančio vaiko priežiūrai buvo išduotas trumpesniam laikotarpiui ir galiojimas baigsis per mokinių atostogas, o po jų vėl iškyla poreikis prižiūrėti nesergantį vaiką, dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo pakartotinai reiktų kreiptis į šeimos gydytoją“, – nurodo ministerija.

Kadangi karantinas, tu nenuvesi, nepaliksi, seneliai nepagelbės, būreliai neveikia, tai atsiprašau, kur dėti vaiką?

„Kalbant apie šią konkrečią situaciją, mama galėjo ir toliau (per atostogas) būti namuose (pravaikštų niekas nefiksuotų, nes mamai išduotas nedarbingumo pažymėjimas), tik už mokinių atostogų laikotarpį negautų ligos išmokos“, – antrina ministerijos atstovė Aida Žemaitytė-Budnikienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taip pat akcentuoja, kad, pratęsus nuotolinį mokymą, nedarbingumo pažymėjimai tėvams gali būti pratęsti, dėl to reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją. Nedarbingumo pažymėjimai gali būti išduodami ir atgaline tvarka, bet ne daugiau nei už 5 darbo dienas.

Kai dirbantiems tėvams per karantiną atsiranda būtinybė prižiūrėti darželinuką, priešmokyklinuką, pradinuką ar pagal bendrojo arba specialiojo ugdymo programą besimokantį vaiką su negalia, anot ministerijos, globėjams, seneliams gali būti mokamos ligos išmokos. Ligos išmoka už nesergančio vaiko priežiūrą siekia 65,94 proc. nuo darbo užmokesčio popieriuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt