Verslas

2016.05.13 22:29

Naftos gavybos lygis Nigerijoje – mažiausias per kelis dešimtmečius

ELTA 2016.05.13 22:29

JAV naftos ir dujų milžinė „ExxonMobil“ pristabdė naftos eksportą iš didžiausio telkinio Nigerijoje, taip tik sustiprinusi ekonominę įtampą, kurią šalyje kursto neramumai. Būtent dėl šių neramumų naftos gavyba šalyje sumažėjo iki mažiausio lygio per pastaruosius kelis dešimtmečius, informuoja „Reuters“.  

„ExxonMobil“ patvirtino penktadienį, esą buvo priversta paskelbti nenumatytas aplinkybes eksporto terminale „Qua Iboe“, dėl ko dalis gamybos buvo apribota. Kaip ketvirtadienį pranešė bendrovė, buvo pažeistas vienas iš gręžimo platformos vamzdynų.

„Brent“ naftos kainos nuo šių metų sausio pakilo nuo 27 iki 47 dolerių už barelį, tam iš dalies įtakos turėjo sulėtėjusi gavyba Nigerijoje, kitados didžiausioje naftos gamintojoje Afrikoje, taip pat sumažėjusios gamybos apimtys Jungtinėse Valstijose. Paskelbtos nenumatytos aplinkybės dėl Nigerijos naftos tiekimo „Qua Iboe“ telkinyje taip pat apsunkina problemas, susijusias su tiekimu iš kitų dviejų didžiausių šalies telkinių – „Bonny Light“ ir „Forcados“, čia gamyba jau sumažėjo iki mažiausio lygio per 22 metus.

Iki pat šių metų Nigerija buvo didžiausia naftos eksportuotoja Afrikoje, jos ekonomika priklausė nuo pajamų, gaunamų iš naftos. Tačiau dažni naftos grobstymai ir korupcija nusmukdė gavybos apimtis.

Nigerijos naftos gavyba smuko nuo 2,2 mln. iki 1,65 mln. barelių per parą dėl kovotojų išpuolių, pareiškė Nigerijos finansų ministrė Kemi Adeosun.

Jeigu tiekimas iš „Qua Iboe“ bei kitų telkinių ir toliau bus trikdomas, gavyba Nigerijoje gali sumažėti maždaug iki 1,2 mln. barelių per parą, rodo „Reuters“ atlikti apskaičiavimai. Tai būtų žemiausias gavybos lygis nuo 1970 metų, teigiama BP bendrovės statistinėje apžvalgoje.