Verslas

2016.05.13 13:50

Prekybos tinklai įvertino boikotą: pirkėjų sumažėjo arba rinkosi tik būtiniausius produktus

Marius Jokūbaitis, 15min.lt2016.05.13 13:50

Praėjus tris dienas trukusiai akcijai „Neisiu į prekybos centrą tris dienas“, prekybos tinklai apibendrino rezultatus – pirkėjų sumažėjo. Ir tai pirmas kartas, kai mažiau pirkta ne dėl krizės, blogo oro ar kitų išorinių priežasčių. Į prekybos centrus žmonės mažiau ėjo sąmoningai. Boikoto organizatoriai iki birželio stebės kainas ir jei niekas nesikeis – žada kartoti akciją.

Nors prekybininkai ir pripažįsta, kad pirkėjų sumažėjo, tačiau pastebi, kad taip įvyko ne visur. Be to, dalis pirkėjų, jei ir užsuko į prekybos centrus, pirko tik būtiniausias prekes. Skyrėsi ir pirkėjų srautai. Pavyzdžiui, „Iki“ mažiau pirkėjų apsilankė didmiesčiuose, „Rimi“ – mažesniuose miestuose. Tačiau akcija labiausiai išplito socialiniuose tinkluose – publikuota tūkstančiai nuotraukų iš ištuštėjusių parduotuvių.

„Maxima“: pirkėjai jau sugrįžta

Didžiausias prekybos tinklas „Maxima“ skaičiuoja, kad dėl boikoto pirkėjų sumažėjo 5 procentais, lyginant su tomis pačiomis dienomis įprastu metu. Tačiau džiaugiasi, kad akcija praėjo be incidentų.

„Pirmiausia džiaugiamės, kad jos praėjo taikiai ir be didesnių incidentų“, – sakė tinklo atstovė Renata Saulytė.

Prekybininkai pastebi, kad pirkėjai jau grįžta į parduotuves. „Jaučiame, kad akcija jau nuslūgo, pirkėjai sugrįžta į parduotuves, tikriausiai natūralu – žmonėms sunku be parduotuvės taip ilgai, veikiausiai pradėjo trūkti įprastų kasdienių prekių“, – svarstė R.Saulytė.

„Iki“: jei pirko, tai būtiniausius produktus

„Per šias tris akcijos dienas mes sulaukėme keliais procentais mažiau pirkėjų nei praėjusią savaitę. Organizuota akcija labiau paveikė didmiesčių didžiąsias parduotuves, tuo tarpu mažesniuose miesteliuose poveikis buvo menkesnis“, – 15min teigė „Iki“ tinklo atstovė spaudai Berta Čaikauskaitė.

Jos žiniomis, „Iki Express“ parduotuvės, kurios yra skirtos greitam apsipirkimui, šią savaitę sulaukė didesnio pirkėjų srauto.

„Matome, kad dalis pirkėjų pakeitė savo elgseną, rinkosi mažesnes parduotuves ir pirko tik būtiniausius produktus“, – sakė „Iki“ atstovė.

„Norfa“ skelbia tik apie vieną dieną

„Norfos“ prekybos tinklo atstovai kol kas nesuskaičiavo praradimų per tris dienas. Tačiau informavo, kad pirmąją boikoto dieną „Norfos“ apyvarta dalyje parduotuvių sumažėjo apie 4 procentus.

Matome, kad dalis pirkėjų pakeitė savo elgseną, rinkosi mažesnes parduotuves ir pirko tik būtiniausius produktus, – sakė „Iki“ atstovė.

„Matome tiesiog skaičius. Galbūt šis pokytis ir dėl boikoto. Tai reikės vertinti vėliau. Pirkėjų srautai irgi bus vertinami vėliau, kai bus visi mėnesio duomenys“, – sakė prekybos centro atstovas Darius Ryliškis.

„Rimi“: pirkėjų svyravimas įprastas

„Rimi“ prekybos tinklas per tris boikoto dienas sulaukė 3 procentais mažiau pirkėjų nei įprasta.

Per tris dienas sulaukėme mažiau pirkėjų mūsų parduotuvėse palyginti su praėjusia savaite, tačiau pirmadienį jų atėjo daugiau“, – atskleidė „Rimi“ Viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė.

Pasak jos, toks pirkėjų skaičiaus svyravimas „Rimi“ tinkle yra įprastas. „Pastebime, kad daugiau pirkėjų neatėjo mažesniuose miestuose – didžiuosiuose miestuose poveikio beveik nebuvo“, – teigė G.Bielskytė.

Organizatorius: akcija iš dalies pavyko

Vienas iš akcijos „Neik į prekybos centrą tris dienas“ organizatorius Karolis Ramoška sako, kad boikotas iš dalies pavyko.

„Jei kas dešimtas pirkėjas ignoravo prekybos centrus, tai rezultatas, sakyčiau, visai neblogas“, – teigė jis.

K.Ramoška mano, kad pavyko atkreipti prekybos tinklų, valdžios dėmesį į kainų problemą – prekybininkai paskelbė solidžias kainų akcijas.

„Vis tiek kažką išjudinome. Pažiūrėsime, kokį poveikį tai turės ateityje. Jei iki birželio mėnesio pradžios niekas nesikeis – akciją pakartosime“, – 15min sakė vienas boikoto organizatorių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt