Verslas

2021.03.16 13:11

„Nokia“ per dvejus metus ketina atleisti iki 10 tūkst. darbuotojų

BNS2021.03.16 13:11

Suomijos telekomunikacijų įrangos gamintoja „Nokia“ paskelbė per artimiausius dvejus metus atleisianti iki 10 tūkst. darbuotojų, taip siekdama sutaupyti iki 600 mln. eurų.

Skelbdama apie restruktūrizaciją, bendrovė teigė, kad tikslų atleidžiamų darbuotojų skaičių lems rinkos ypatumai ateinančius dvejus metus.

„Po planuojamos restruktūrizacijos per 18–24 mėnesių laikotarpį vietoje dabar „Nokia“ dirbančių 90 tūkst. darbuotojų, jų liks 80–85 tūkst.“, – sakoma bendrovės pranešime, kuriame pristatoma plataus masto restruktūrizacija, inicijuota naujojo generalinio direktoriaus Pekka Lundmarko.

Bendrovė taip pat sumažins savo siūlomų prekių asortimentą bei ilguoju laikotarpiu sumažins jų fragmentaciją, teigiama pranešime.

Iki šiol „Nokia“ nepavyko išsiveržti į priekį varžybose su „Ericsson“ ir „Huawei“ 5G ryšio įrangos rinkoje. Pernai bendrovė pralaimėjo kovoje dėl didžiulio sandorio JAV su „Verizon“, jai taip pat nepavyko įsiskverbti į Kinijos rinką.

Pernai rugpjūtį pradėjęs vadovauti „Nokia“ P. Lundmarkas atsisakė ankstesnės strategijos ir pažadėjo „investuoti viską, ką reikės, kad nugalėtume varžybose dėl 5G“.

„Ten, kur mes pasirinksime konkuruoti, mes žaisime tam, kad laimėtume“, – antradienio pranešime teigė P. Lundmarkas.

Suomijos bendrovė plačiau naująją strategiją ir ilgalaikes finansines prognozes pristatys ketvirtadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt