Verslas

2021.03.15 20:08

Druskininkų meras ragina atlaisvinti ribojimus paslaugų sektoriuje: reikia judėti, o ne būti sustingusiame mirties taške

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.03.15 20:08

Nors anksčiau žadėta, kad nuo antradienio bus atšaukti gyventojų judėjimo ribojimai Lietuvoje, Vyriausybė pirmadienį nutarė, jog judėjimo be svarbios priežasties draudimas iki balandžio mėnesio dar išliks 16-oje savivaldybių. Druskininkų mero Ričardo Malinausko nuomone, reikėtų atlaisvinti ribojimus paslaugų sektoriuje, nes kurortui „reikia judėti iš mirties taško“.

Druskininkų, kurie nepatenka į „juodųjų“ savivaldybių sąrašą, meras R. Malinauskas teigia besidžiaugiantis naujais atlaisvinimais, tačiau svarsto, kiek jie bus naudingi, kai dalis savivaldybių, pavyzdžiui, sostinės, gyventojų negalės atvykti į Druskininkus. Taip pat vis dar laukiama atlaisvinimų paslaugų sektoriuje, kuris nukentėjo smarkiai.

„Džiaugiamės atlaisvinimais, tik galvojam, kokią realią naudą tai duos. Nes vis tiek praktiškai metai laiko kurortas paralyžiuotas, situacija labai sudėtinga verslo, kuris dirba turizmo, sveikatinimo sektoriuje. Įmonės, kurios negauna ir išmokų, neaišku, ar sugebės atsidaryti“, – sako kurorto meras.

Druskininkų meras ragina atlaisvinti ribojimus paslaugų sektoriuje: kurortui reikia judėti iš mirties taško

R. Malinausko teigimu, miesto gyventojai ir verslai elgiasi atsakingai ir jau metas „pradėti judėti iš mirties taško“.

„Jei pažiūrėtume į praėjusių metų vasaros statistiką, kai buvo nuimti apribojimai, <...> jokio protrūkio tada nebuvo. Taigi manau, kad visos įstaigos, kurorte dirbančios paslaugų sektoriuje, galėtų atsakingai, saugiai teikti paslaugas kitų savivaldybių gyventojams. <...>

Reikia pradėti judėti – apgalvotai, atsakingai, bet judėti, o ne būti tame sustingusiame mirties taške“, – teigia meras, priduriantis, kad tiek verslui, tiek gyventojams yra svarbios mieste teikiamos reabilitacijos paslaugos.

R. Malinauskas pabrėžia, kad spa centrai ir panašios įstaigos vis dar laukia leidimo veikti ir „niekas nežada vykdyti to, kas yra uždrausta“.

Kalbant apie pasiskiepijusius nuo COVID-19, Druskininkų sav. yra viena pirmūnių – čia vakcinuoti kiek daugiau nei 14 proc. gyventojų (apie 3000 tūkst. žmonių). Kurorto mero teigimu, nors yra „visaip manančių“, didžioji dauguma savivaldybės gyventojų nori skiepytis, tačiau problema – skiepų kiekis.

„Jei skiepų būtų tiek, kiek reikia, tai, manau, <...> druskininkiečių skiepijimą per savaitę, maksimum per dvi galėtume padaryti visiškai, visų norinčiųjų“, – sako Druskininkų meras.

Daugiau – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.