Verslas

2021.03.15 16:48

Pirmadienį duris atvėrus didžiosioms parduotuvėms, prie kai kurių nusidriekė eilės

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.03.15 16:48

Nuo pirmadienio leidus atsidaryti visoms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko pusės, prie kai kurių susidarė žmonių eilės. 

Didžioji dalis ne maisto prekių parduotuvių (išskyrus vaistines, veterinarijos, optikos prekių ir ortopedijos priemonių parduotuves) buvo uždarytos nuo gruodžio 16 d., kada sugriežtinti karantino reikalavimai.

Parduotuvėms iki 300 kv. m, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko pusės, leista atsidaryti nuo vasario 15 d. Praėjus mėnesiui, nuo pirmadienio leidžiama atsidaryti visoms parduotuvėms, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko pusės.

Daliai parduotuvių pirmadienį atvėrus duris, prie kai kurių susiformavo eilės. Pavyzdžiui, prie Vilniuje Šeškinės g. esančios „Pepco“ parduotuvės jau nuo pat ryto susiformavo gyvoji eilė.

LRT.lt kalbinti žmonės teigė pavargę nuo ribojimų ir norintys apsipirkti: „Reikia rūbų, o internetu pirkti nenoriu“, – sakė eilėje laukianti moteris.

Duris pirmadienį pravėrė ir parduotuvė IKEA, kuri nuo gruodžio 16 d. vykdė tik internetinę prekybą. Nors automobilių stovėjimo aikštelėje tuščių vietų buvo nedaug, eilėje prie parduotuvės laukti neteko.

Kaip LRT.lt teigė IKEA atstovė spaudai Renata Dantė, siekiant išvengti buriavimosi prie parduotuvės, IKEA duris pirmadienį atvėrė anksčiau. R. Dantė pažymėjo, kad parduotuvė yra 30 tūkst. kv. m ploto, todėl vienu metu joje galės apsipirkti apie 850 žmonių.

„Griežtai kontroliuojame įeinančių pirkėjų srautą ir jų skaičių. Reguliariai dezinfekuojami dažniausiai liečiami paviršiai. Tam tikrose parduotuvės vietose, kur dažniausiai vyksta darbuotojų ir pirkėjų kontaktai, yra įrengtos apsauginės sienelės“, – saugumo priemones parduotuvėje vardijo R. Dantė.

LRT.lt kalbinti parduotuvės lankytojai teigė laukę atidarymo, o užsikrėsti COVID-19 virusu parduotuvėje nebijantys.

Planuojame įsigyti staliuką. Apsikrėsti nebijome, praradome baimę. Juk maisto parduotuvėse lankomės.

„Išgirdome, kad atsidarė, tai jau laukėme, nes daug dalykų reikia įsigyti. Planuojame įsigyti staliuką. Apsikrėsti nebijome, praradome baimę. Juk maisto parduotuvėse lankomės“, – sakė parduotuvės lankytoja.

LRT.lt apsilankė ir kitose šalia IKEA esančiose parduotuvėse, tačiau eilių čia taip pat nebuvo matyti. Eilių dieną nebuvo matyti ir prie Ukmergės g. esančiose „Senukų“, „TOPO centro“ parduotuvėse.

Iki šio dirbti vis dar negali parduotuvės, esančios prekybos centruose ir neturinčios atskiro įėjimo iš lauko pusės. Taip pat didieji paviljonai turguose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt