Naujienų srautas

Verslas2016.05.12 16:08

EP siekia privalomų mėsos ir pieno kilmės nuorodų

ELTA 2016.05.12 16:08

Mėsos ir pieno gaminių kilmė jų pakuotėse turi būti žymima privalomai, ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje pažymėjo Europos Parlamentas (EP). Jo narių įsitikinimu, tai padarytų maisto tiekimo grandinę skaidresnę, nes leistų atsekti mėsos ar pieno tiekėjus, o kartu sugrąžintų smukusį vartotojų pasitikėjimą, praneša Europos Parlamento spaudos tarnyba.

Europos Komisija raginama pasiūlyti taisykles, kurios įpareigotų žymėti visų pieno ir mėsos produktų kilmę. Šiuo metu Europos Sąjungoje (ES) privaloma žymėti tik šviežios jautienos bei importuojamos paukštienos kilmę.

Siekdami užtikrinti daugiau skaidrumo maisto grandinėje ir geriau informuoti vartotojus, EP nariai siūlo kilmės nuorodos reikalavimą taikyti ir perdirbtiems maisto produktams, kurių sudėtyje yra mėsos.

2013 m. Europos Komisijos atlikta vartotojų apklausa parodė, kad 9 iš 10 apklaustųjų norėtų žinoti maisto kilmę, o tais pačiais metais atliktas „Eurobarometro“ tyrimas atskleidė, kad 84 proc. apklaustų ES piliečių svarbu žinoti pieno kilmę.

Rezoliucijai pritarė 422 EP nariai, nepritarė 159, o susilaikė 68.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi