Verslas

2016.05.13 08:41

Prezidentė PVM lengvatų nepalaiko: norime dovanoti pelnus prekybos tinklams?

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepalaiko socialdemokratų ir kitų partijų siūlymų mažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) arba įvesti mokesčio lengvatas. Iš to, pasak jos, pasipelnytų ne žmonės, o gamintojai ir prekybininkai.

D. Grybauskaitė neigiamai vertina pastaruoju metu vis garsėjančius politikų siūlymus mažinti PVM viskam arba įvesti PVM lengvatas kai kuriems maisto produktams, pavyzdžiui, šviežiai ir atšaldytai mėsai.

„Kalbame apie didėjančias kainas ir tai, kad dalis visuomenės negali įpirkti pagrindinių produktų. Yra daug tyrimų padaryta, ir Europos Komisijos, kad PVM mažinimas dažniausiai patenka į gamintojų ir prekybos tinklų kišenes. Vartotojams atitenka tarp 15–30 proc.“, – po „Vilniaus duonos“ gamyklos atidarymo kalbėjo prezidentė D. Grybauskaitė.

Pasak jos, reikėtų didinti mažiausiai uždirbančiųjų pajamas.

„Jeigu norime remti visus – ir tuos, kurie įperka, tuomet mūsų sprendimas politinis, jeigu turime tam lėšų. Vis tik šitoje situacijoje nukreipčiau biudžetines galimybes tiems, kuriems yra sunkiausia, tai yra, mažiausiai uždirbantiems gyventojams. Galėtų būti NPD didinimas, atlyginimų kėlimas“, – kalbėjo prezidentė.

Ji dar kartą pabrėžė, kad lengvatos, ypač PVM, atitenka gamintojams ir prekybos tinklams, ne žmogui, ne vartotojui.

„Jeigu norime dar papildomai dovanoti pelnus prekybos tinklams, artimiausias kelias yra PVM mažinimas“, – žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Skeptiškai žiūri į „Sodros“ lubas

Vyriausybei su Seimo frakcijų vadovais sutarus dėl „Sodros“ lubų, jas prezidentė vertina kritiškai. Pasak jos, tokių lubų įvedimas yra labiau orientuotas į viduriniąją klasę, o ne mažiausias pajamas gaunančius šalies gyventojus.

„Turime apsispręsti – jeigu norime palaikyti labiau kvalifikuotą, labiau išsilavinusią klasę, tai mūsų politinis apsisprendimas. Bet prioritetas turėtų būti socialinės atskirties, skurdo mažinimas“, – sakė D. Grybauskaitė.