Verslas

2016.05.12 13:25

„Rosselchoznadzor“ gali uždrausti į Rusiją įvežti vaisius ir daržoves iš Turkijos

2016.05.12 13:25

Rusijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba „Rosselchoznadzor“ gali jau ateinančią savaitę uždrausti įvežti vaisius ir daržoves iš Turkijos. Tokią informaciją pateikė tarnybos vadovo pavaduotojas Aleksejus Aleksejenka.

„Taip, tikimybė labai didelė“, – nurodė jis, atsakydamas į klausimą apie galimybes taikyti draudimą nuo kitos savaitės.

A. Aleksejenka paaiškino, kad tokių priemonių institucija gali imtis dėl reguliariai vykstančių fitosanitarinių reikalavimų Turkijos produkcijai pažeidimų.

„Kol kas kalbama tik apie daržoves ir vaisius“, – pridūrė jis ir paaiškino, kad turkiški riešutai ir džiovinti vaisiai į draudžiamų prekių kategoriją nepatenka.

„Rosselchoznadzor“ nuo gegužės 16 dienos didina fitosanitariniu pagrindu draudžiamos Turkijos augalinės produkcijos sąrašą – į jį įrašomos ir salotos „Iceberg“ bei sėjamosios salotos. Be to, gegužės 11 d. interviu pasisakęs A. Aleksejenka neatmetė galimybės, kad draudžiamos augalinės produkcijos sąrašas bus pildomas ir toliau. Jis minėjo, kad apribojimai gali būti pradėti taikyti iš Turkijos eksportuojamiems Pekino kopūstams, citrinoms, greipfrutams.