Verslas

2021.03.14 18:18

LRT trumpai. Nuo pirmadienio duris atveria didžiosios parduotuvės, keičiami reikalavimai viešajame transporte

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.03.14 18:18

Nuo pirmadienio duris leista atverti visoms parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko pusės, neribojant jų ploto. Apsilankyti bus galima muziejuose ir galerijose. Viešajame transporte bus galima užimti ne tik sėdimas, bet ir stovimas vietas, jei užtikrinamas ne mažesnis kaip vieno metro atstumas tarp asmenų.

Vyriausybei pritarus, nuo pirmadienio švelninami kai kurie karantino ribojimai.

Parduotuvės

Iki šio buvo leista veikti tik toms ne maisto prekių parduotuvėms, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko pusės, tačiau prekybos plotas neviršija 300 kv. m.

Nuo kovo 15 d. ploto reikalavimo nebelieka, todėl galės veikti visos parduotuvės, turinčios tiesioginį įėjimą iš lauko pusės. Vadinasi, nuo pirmadienio duris atvers tokios parduotuvės, kaip IKEA, „Moki veži“, „Senukuose“ pradės veikti visi prekių skyriai.

Parduotuvėse ir toliau bus privaloma išlaikyti 20 kv. m plotą vienam lankytojui.

Taip pat bus leidžiama dirbti turgaviečių kioskams ir paviljonams (esantiems atviroje erdvėje), turintiems atskirą įėjimą iš lauko. Svarbu pažymėti, kad didieji paviljonai, esantys po vienu stogu, vis dar veikti negalės.

Kaimo turizmo sodybos

Nuo pirmadienio bus leidžiamos baseinų ir pirčių paslaugos, teikiamos kaimo turizmo sodybose. Paslauga vienu metu galės naudotis ne daugiau kaip viena šeima ir (ar) vieno namų šeimos ūkio nariai.

Kadangi vis dar galioja judėjimo tarp savivaldybių draudimai, kaimo turizmo paslaugomis gali naudotis tik tos savivaldybės gyventojai.

Muziejai ir galerijos

Taip pat leista atnaujinti veiklą muziejams, galerijoms ir kitoms ekspozicinėms erdvėms.

Vienam lankytojui muziejuose turės būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 30 kv. m plotas, o atvykti bus galima ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

Edukacinių programų, ekskursijų bei kitų paslaugų teikimas galės būti vykdomas taip pat ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

Bilietų platinimas į šias vietas privalės vykti elektroniniu būdu arba vykdant išankstinę lankytojų registraciją.

Viešasis transportas

Nuo pirmadienio miesto transporte bus leidžiama užimti sėdimas ir stovimas vietas, jei užtikrinamas ne mažesnis kaip vieno metro atstumas tarp asmenų.

Tuo metu tarpmiestiniame ir priemiestiniame transporte bus leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip vieno metro atstumu.

Pradinis ugdymas

Jau nuo kovo 11 d. leista dar 25 savivaldybėms savo pasirinktose ugdymo įstaigose vykdyti ugdymą pagal pradinio ugdymo programą mišriu būdu, nuolat atliekant testus dėl COVID-19 ir laikantis saugumo reikalavimų.

Į sąrašą pateko šios savivaldybės: Akmenės rajono, Alytaus miesto, Birštono, Biržų rajono, Kauno miesto, Kazlų Rūdos, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Mažeikių rajono, Pakruojo rajono, Palangos miesto, Panevėžio rajono, Plungės rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Šakių rajono, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Vilkaviškio rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos paskelbtas 2020 m. lapkričio 7 dieną, sugriežtintas gruodžio 16 dieną ir pratęstas iki 2021 m. kovo 31 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt