Verslas

2021.03.12 13:16

Atidarymui pirmadienį ruošiasi IKEA, „Senukai“ ir „Moki veži“: kaip veiks parduotuvės?

LRT.lt2021.03.12 13:16

Pirmadienį, Vyriausybei atlaisvinus karantino ribojimus, duris galės atverti didžiosios ne maisto prekių parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko. Apie atnaujinamą veiklą praneša IKEA, „Senukai“ ir „Moki veži“.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Ekspertų tarybos siūlymams – nuspręsta leisti dirbti didžiosioms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko. Klientams vis dėlto parduotuvėje privalės būti užtikrintas 20 kv. m plotas vienam klientui arba vienu metu galės būti aptarnaujamas tik vienas klientas.

Veikti galės tik parduotuvės, kurios turi tiesioginį įėjimą iš lauko klientams arba atskirą įėjimą, kuriuo naudojasi tik tos parduotuvės ar paviljono klientai.

Apie atnaujinamą veiklą praneša IKEA, „Senukai“ ir „Moki veži“.

IKEA

IKEA skelbia, kad pirkėjams atidarys parduotuvę Vilniuje bei prekių užsakymo ir atsiėmimo vietas Kaune ir Klaipėdoje.

IKEA Lietuva rinkos vadovė Jolita Juodzevičienė pabrėžia, jog sutinkant pirkėjus didžiausias dėmesys bus skiriamas darbuotojų ir lankytojų saugumui.

„Veiklą atnaujiname kaip visada griežtai ir atsakingai laikydamiesi saugos reikalavimų: bus ribojamas ir ties įėjimu kontroliuojamas lankytojų skaičius; visų atvykusių pirkėjų prašysime dėvėti asmenines apsaugos priemones. Tiems, kurie šių priemonių neturės, pasiūlysime savo. IKEA parduotuvėje Vilniuje bei prekių užsakymo ir atsiėmimo vietose Kaune bei Klaipėdoje taikomos ir papildomos saugumo priemonės: įrengtos apsaugos tarp kasų, reguliariai dezinfekuojami pirkėjų dažniausiai liečiami paviršiai: durų, prekių vežimėlių rankenos, laiptų turėklai ir kt.“, – sako Jolita Juodzevičienė, IKEA Lietuva rinkos vadovė.

Kartu su IKEA parduotuve Vilniuje, atsidarys ir švediškas restoranas – lankytojams bus siūlomas maistas išsinešimui.

Paslaugas kaip virtuvių planavimą, interjero projektų rengimą ir toliau planuojama teikti nuotoliniu bekontakčiu būdu. Pirkėjai, kurie norės apsipirkti internetu, tokią galimybę ir toliau turės. Sostinėje užsakymai perduodami bekontakčiu būdu, t. y. pirkėjams net nereikia užeiti į patalpas.

„Senukai“

Nuo pirmadienio pradeda veikti visi „Senukų“ prekių skyriai, atidaroma lauko bei įvažiuojamoji prekyba.

„Esame pasiruošę pasitikti pirkėjus, vadovaudamiesi aukščiausiais saugumo reikalavimais “, – teigia „Senukų“ tinklo atstovė Elona Uckutė.

Nurodoma, kad pilnai atvėrus „Senukus“, taip pat išlieka galimybė reikiamas prekes užsisakyti elektroninėje parduotuvėje. Pirkiniai pristatomi nurodytu adresu arba į arčiausiai namų esantį paštomatą. Norintys užsakymą atsiimti patys, gali tai saugiai padaryti prekių atsiėmimo punktuose. O meistrai, naujakuriai bei statybų profesionalai prekes gali įsigyti didmeninės prekybos skyriuose „Proficentras“.

„Moki veži“

Laikantis visų saugos reikalavimų, pirmadienį bus atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „Moki veži“ parduotuvės.

Nurodoma, kad parduotuvėse veiks visi skyriai, lauko zona su sodo prekėmis, statybų zona bei įvažiuojamoji prekyba statybinėms prekėms.

„Moki veži“ atsakingai žiūri į tebesitęsiančią COVID-19 situaciją, griežtai laikėmės ir laikysimės visų rekomenduojamų saugos priemonių. Turime tiek mažesnių, tiek didelių parduotuvių, kurių plotai siekia iki 14 tūkst. kv m, todėl sklandžiai užtikrinsime nesibūriavimą ir valdysime srautus, kad lankytojai galėtų saugiai apsipirkti“, – pabrėžia įmonės marketingo vadovė Eglė Gružauskienė.

Atvėrus parduotuvių duris, veiks tiek fizinė – mažmenos ir didmenos, lauko zonos su sodo prekėmis bei įvažiuojami prekyba statybinėms prekėms, kuomet didelius kiekius perkantiems klientams prekės sudedamos į jų transporto priemones parduotuvėse, tiek elektroninė prekyba.

„Pirkėjai prekės galės įsigyti jiems patogiausiu būdu – apsilankyti parduotuvėse, užsisakyti jas internetu su pristatymu į namus ar saugiai atsiimant vienoje iš 24 parduotuvių, bei galės atvykti savo transporto priemone į įvažiuojamosios prekybos punktą, kuris aktualus didelius kiekius perkantiems mūsų klientams“, – pažymi E. Gružauskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt