Verslas

2016.05.11 13:15

L. Graužinienė: V. Vasiliauskas posto netekti galėtų ne dėl ofšorų

BNS2016.05.11 13:15

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas posto galėtų netekti ne dėl to, kad atstovavo ofšorinėms kompanijoms, bet dėl paviešinto centrinio banko Priežiūros tarnybos viršininko Vytauto Valvonio pokalbio, kuriame šis neva reikalauja kyšio, teigia Seimo pirmininkė.

„Iš tiesų, jeigu tai tik ta procedūra (atstovavimas ofšorinėms bendrovėms – BNS), apie kurią kalbėjo banko vadovas ir ji iš tiesų atlikta pagal mūsų įstatymus, tai aš čia nematyčiau problemų. Bet atsakymai į kitus klausimus, kurie buvo susiję su bankų darbuotojais, su pokalbių vienoje žiniasklaidos priemonėje paviešinimu, tie atsakymai man sukėlė tam tikro netikrumo", – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė Loreta Graužinienė.

Ji tikino, kad kol kas sunku atsakyti, ar į kyšio istoriją įsipainiojęs ir V. Vasiliauskas.

„Sunku pasakyti, ar tai liečia patį vadovą, ar liečia tik darbuotojus, ar iš viso tas skandalas netikras, kaip buvo galima suprasti iš pirmininko atsakymų, kad jis garantuoja, jog taip nebuvo. Sunku atsakyti, lauksime aiškesnės situacijos iš tų institucijų, kurios privalo atlikti darbą“, – teigė Seimo pirmininkė.

Anot jos, kol nėra visų atsakymų, V. Vasiliausko nereiktų bandyti nušalinti nuo posto: „Gal per anksti, reikia pažiūrėti ir išklausyti visas institucijas.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.