Verslas

2016.05.11 10:20

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl „Vikondos“ įmonių ir labdaros fondo

BNS2016.05.11 10:20

Generalinė prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame figūruoja Kėdainių koncerno „Vikonda“ įmonės ir jos įsteigtas labdaros fondas „Vikonda-viltis“

„Vienas iš epizodų yra pinigų panaudojimas iš „Vikondos“, byla yra ne dėl „Vikondos“, dėl viešųjų įstaigų veiklos (...). Vienam asmeniui yra pareikšti įtarimai, atliktos kratos – yra pradinė stadija bylos“, – BNS patvirtino ikiteisminį tyrimą organizuojantis Generalinės prokuratūros prokuroras Ugnius Vyčinas.

Jis patvirtino, kad tyrime figūruoja prieš du dešimtmečius „Vikondos“ įsteigtas labdaros fondas „Vikonda-viltis“, tyrimas atliekamas dėl įtariamo turto pasisavinimo, sukčiavimo, dokumentų klastojimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Pasak prokuroro, tyrimas pradėtas prieš kelis mėnesius, įtarimai pareikšti vienam iš tyrime figūruojančių įstaigų vadovų.

Kaip skelbia „Kauno diena“, remdamasi neįvardintais šaltiniais, tyrimas pradėtas po to, kai Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) susidomėjo pernai rugpjūtį vykusia „Vikondos“ 25-mečio švente, kurioje koncertavo žymūs Lietuvos ir Rusijos atlikėjai. Įtarimai pareikšti buvusiam viešosios įstaigos „Fortuna plius“ dalininkui ir direktoriui teatro režisieriui Ramūnui Marcinkui.

VMI atstovas spaudai Darius Buta BNS patvirtino, kad mokestinis patikrinimas dėl kelių įmonių baigtas, tačiau jo rezultatų dėl teisėsaugos tyrimo nekomentuoja. „Kauno dienos“ teigimu, prokuratūros ir FNTT tyrime dėl kelių „Vikondos“ bendrovių bei viešųjų įstaigų įtariama, kad, prisidengus labdara, galėjo būti pasisavinta apie 250 tūkst. eurų.

Kaip skelbia dienraštis, šventei surengti iš koncerno „Vikonda“ įmonių „Krekenavos agrofirma“ , „Kėdainių fabriko konservai“ ir dar kelių buvo pervesta apie 500 tūkst. eurų neturtingų šeimų vaikų parama besirūpinančiam labdaros ir paramos fondui „Viltis-Vikonda“.

„Vikondos“ koncerno steigėjo Viktoro Uspaskicho žmonos Jolantos Blažytės globojamas fondas lėšas pervedė Vilniuje registruotoms viešosioms įstaigoms „Fortūna plius“ ir „Studija M“. Pirmajai įstaigai tuo metu vadovavo teatro režisierius R. Marcinkus, antrajai – jo sūnus Lukas. Šios įstaigos lėšų, įvardytų kaip labdara, gavo ir iš bendrovių „Nemuno vaistinė“, „Boslita ir Ko“.

Manoma, kad dalį gautų lėšų – maždaug ketvirtį milijono eurų bendrovės išgrynino ir grąžino „Vikondos“ bendrovėms. Pasak „Kauno dienos“, tokią pirminę išvadą tyrėjai daro remdamiesi kratų metu pas tuometį koncerno generalinį direktorių Juozą Gaidamavičių dviejuose segtuvuose aptiktais užrašais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt