Verslas

2016.05.10 16:23

V. Vasiliauskas: atstovavau ne vienai ofšorinei įmonei, bet įstatymams nenusižengiau

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.05.10 16:23

Lietuvos banko valdybos pirmininkas pripažįsta atstovavęs ne vienai ofšorinei įmonei, tačiau pabrėžia neatidaręs nė vienos sąskaitos. Aiškindamasis Seime Vitas Vasiliauskas pareiškė, kad jam, kaip advokatui, yra tekę tik konsultuoti tokias įmones mokesčių bei sąskaitų atidarymo klausimais.

„Advokato praktikos, kuri tęsiasi nuo 2004 m. lapkričio iki 2011 m. balandžio, metu, jokių veiksmų, susijusių su konsultuojamų klientų sąskaitų atidarymu, tuo labiau – jų tvarkymu – nesu atlikęs. Mano tų metų praktika buvo susijusi su mokesčių konsultavimu bei atskirų finansinių sąskaitų paslaugų teikimo aspektais.

Esu konsultavęs įmonių grupių ir jų struktūrinių vienetų atstovus bankinių sąskaitų atidarymo Lietuvoje klausimais. Konsultavimas, visų pirma, buvo susijęs su klientų informavimu, kokią informaciją pateikti kredito įstaigoms, kokius dokumentus, ir panašiai. Be jokios abejonės, konsultacijos buvo teikiamos laikantis Lietuvos įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų“, – pabrėžė V. Vasiliauskas.

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas parlamentarams aiškinosi dėl jo galimų ankstesnių ryšių su ofšorine kompanija, susijusia su Rusijos oligarchu Nikolajumi Cvetkovu. Seimas norėjo išsiaiškinti, ar prieš tapdamas centrinio banko vadovu jis turėjo įgaliojimus veikti ofšorinės įmonės, susijusios su šiuo Rusijos milijardieriumi, vardu bei kokius įgaliojimus turėjo. Tokia informacija buvo paskelbta nutekėjusioje Panamos teisininkų kompanijos „Mossack Fonseca“ medžiagoje.

Paviešintuose „Panama Papers“ dokumentuose teigiama, esą dabartinis centrinio Lietuvos banko vadovas turėjo įgaliojimus veikti su Vladimiru Putinu siejamo rusų milijardieriaus vardu.

Lietuvos banko vadovas anksčiau žiniasklaidai patvirtino dirbęs su ofšoriniais verslais ir sako tai daręs teisėtai.