Verslas

2016.05.09 20:39

Uostamiestyje atidarytas kruizinis sezonas

Prasideda kruizinis sezonas. Į Klaipėdą pirmą kartą atplaukė laineris „MSC Opera“, kuris atplukdė per du tūkstančius turistų. Šiemet jų laukiama daugiau nei pernai, nes, nors laivų užsuks mažiau, jie didesni.

Vokietijos, Jungtinių valstijų, Prancūzijos, kitų šalių turistus į Klaipėdą atplaukusius 250 metrų ilgio laineriu, miestas pasitiko dainomis. Beveik pusė iš daugiau kaip dviejų tūkstančių keleivių nutarė užsisakyti ekskursijas į Nidą, Palangą, Mingės kaimą Šilutės rajone.

„Dažniausiai jiems [Lietuva] – mažai, ko gero, žinoma šalis. Pamatyti Lietuvos gamtą, paragauti lietuviško maisto, gėrimų ir panašiai“, – dėstė „Krantas Travel“ ekskursijų vadybininkas Marius Serapinas.

Pinigines, tiesa, pasak verslininkų, lainerio keleiviai atveria kukliai. Miesto centre jie perka suvenyrų, užsuka į kavines, parduotuvėles.

„Dažniausiai vokiečiai taupesni, renkasi tam tikrus lietuviškus produktus – liną ir medvilnę. O, tarkim, jei atvažiuoja iš Amerikos, Singapūro, jie labiau renkas unikalius ir lietuvių gaminamus rūbus“, – apie turistų įpročius pasakoja „Lithaus“ savininkė Aušra Pacevičiūtė.

Vidutiniškai vienas kruizinis turistas mieste palieka apie 40–50 eurų. Pernai jų Klaipėdoje apsilankė apie 60 tūkstančių.