Verslas

2021.03.08 13:59

FNTT tyrimas Biržų rajone – dėl galimo didelės vertės sukčiavimo įtarimai pateikti 7 asmenims

atliktos 24 kratos; atnaujinta 15.07
LRT.lt, Ramūnas Jakubauskas, BNS, Margiris Meilutis2021.03.08 13:59

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra vykdo ikiteisminį tyrimą dėl galimo didelės vertės sukčiavimo, svetimo turto pasisavinimo, svetimo turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, kai dėl to galėjo būti padaryta didelė žala bei dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Įtarimai pareikšti 7 asmenims, rašoma FNTT pranešime žiniasklaidai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, tiriamos skirtingos galimai padarytos nusikalstamos veikos dėl realiai nevykusių sandorių įtraukimo į apskaitą, netikrų žemės sklypų įsigijimo sandorių, dokumentų klastojimo siekiant išvengti susidariusios didelės vertės turtinės prievolės ir kitų, kaip įtariama, padarytų nusikalstamų veikų.

Atliekant tyrimą, FNTT pareigūnai Biržų mieste, Biržų ir Vilniaus rajonuose atliko 24 kratas. Jų metu buvo paimti tyrimui reikšmingi dokumentai, kompiuteriai, buhalterinės apskaitos dokumentai, užrašai, grynieji pinigai ir kt.

Galimai padarytos žalos valstybei dydis dar nustatinėjamas. Laikinai apribota nuosavybės teisė turtui, kurio vertė siekia 1,2 mln. eurų.

Griežčiausia bausmė už didelės vertės sukčiavimą – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki dešimties metų. Už didelės vertės svetimo turto iššvaistymą teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki septynerių metų. Dokumentų klastojimas, kai dėl to galėjo būti padaryta didelė žala, griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų, o už apgaulingą apskaitos tvarkymą griežčiausiai baudžiama iki ketverių metų nelaisvės.

Siekiant nepakenkti ikiteisminio tyrimo sėkmei daugiau informacijos šiuo metu neteikiama.

LRT.lt primena, kad šeštadienį dokumentų poėmiai atlikti bendrovėje „Žydruva“, kuriai vadovauja buvusio Seimo nario, „valstiečio“ Viktoro Rinkevičiaus žmona Birutė Rinkevičienė.

V. Rinkevičius tvirtino, kad nebuvo sulaikytas apklausai FNTT pareigūnų. Tačiau jis sakė bendravęs su FNTT pareigūnais.

BNS žiniomis, įtarimų šiame tyrime sulaukė ir buvęs Seimo narys, „valstietis“ Viktoras Rinkevičius. Jis pats komentuoti teisėsaugos veiksmus atsisakė.

„Aš negaliu nieko nei patvirtinti, nei paneigti“, – pirmadienį BNS sakė V. Rinkevičius.

Pastarąją Seimo kadenciją Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai pirmininkavęs politikas tvirtino nesijaučiantis padaręs nusikaltimą.

„Daugiau nieko negaliu pasakyti, aš nesu joks politinis veikėjas ir čia nenoriu per daug diskutuoti ta tema“, – teigė jis ir padėjo telefono ragelį.

Tuomet „valstiečių“ partijos narys taip pat teigė kol kas nesvarstantis stabdyti narystės partijoje.

V. Rinkevičius Seimo nariu buvo tris kadencijas – 2000-2004, 2004-2008 ir 2016-2020 metais. Šiuo metu jis teigė esantis ūkininkas.

Populiariausi