Verslas

2021.03.08 17:36

Kavinės ir viešbučiai ruošiasi protestui bei prašo Vyriausybės nuo balandžio 15 d. leisti atnaujinti veiklą

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.03.08 17:36

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija įteikė raštą Vyriausybei su prašymu nuo balandžio 15 d. leisti lauke bei dalinai viduje veikti kavinėms ir restoranams, atnaujinti masažo ir viešo maitinimo paslaugas viešbučiuose.

Anot E. Šiškauskienės, dėl šios priežasties kovo 16 d. asociacija šešiuose miestuose rengs protesto akciją.

„Kviesime žurnalistus, žadame spaudos konferenciją. Šešiuose miestuose statysime lovas, stalus ir vainikus centrinėse aikštėse, o Vilniuje – prie Vyriausybės“, – sakė E. Šiškauskienė.

Pasak jos, asociacija prašo valdžios leisti viešbučiuose atnaujinti viešo maitinimo ir masažo paslaugas.

„Rašėme ir Vyriausybei, ir Sveikatos apsaugos ministerijai. Kadangi valdžia neduoda subsidijų, prašome, kad viešbučiai nuo balandžio 15 d. galėtų ir vėl teikti paslaugas. Viešbučiai gali veikti, bet, žinote, tas veikimas, kai tarp savivaldybių negali judėti...

Prašome atlaisvinti masažus, maitinimą švediško stalo principu ir kad viešbučio rezervacija būtų kaip dokumentas, jeigu dar nebus atlaisvintas judėjimas tarp savivaldybių“, – LRT.lt komentavo E. Šiškauskienė.

Taip pat rašte valdžiai prašoma leisti atidaryti kavines ir restoranus bei veiklą vykdyti lauko terasose ir dalinai viduje.

„Restoranams prašome, kad būtų lauko terasos, o viduje – 25 proc. užsodinimas, kur būtų dezinfekcija, saugumo priemonės, kad tas sektorius būtų paleistas į darbą“, – teigė asociacijos vadovė.

Pratęsė karantiną iki balandžio

LRT.lt primena, jog Ministrų kabinetas pratęsė karantiną iki balandžio, tačiau leido nebedėvėti kaukių lauke, jeigu išlaikomas daugiau kaip dviejų metrų atstumas, panaikinti judėjimo ribojimai žiedinių savivaldybių.

Kiek anksčiau vasarį su tam tikrais apribojimais leista dirbti kirpykloms, grožio salonams ir ne maisto prekių parduotuvėms.

Populiariausi