Verslas

2021.03.08 10:27

Nemalonumai nesibaigia: programišiai įsilaužė į „CityBee“ vadovo „Facebook“ paskyrą

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.03.08 10:27

Į pavogtų vartotojų duomenų skandalą patekusiai automobilių nuomos bendrovei „Citybee“ nemalonumai nesibaigia. Šį kartą kažkas įsilaužė į bendrovės vadovo Kristijono Kaikario „Facebook“ paskyrą ir paskelbė melagingą įrašą apie investavimą. 

Pirmadienio rytą K. Kaikario „Facebook“ paskyroje pasidalyta nuoroda, kurioje siūloma praturtėti.

„Arvydas Sabonis visiems lietuviams dovanoja finansinę sėkmę: sužinokite, kaip!“ – rašoma nuorodoje.

Įmonės vadovo vardu po įrašu paliktas ir komentaras, kuriame teigiama, kad jis per pirmas 5 dienas sugebėjęs 3 kartus padidinti savo pradinį įnašą.

„Ei visi, čia mano pirma savaitė programėlėje. Gavau kvietimą sudalyvauti sistemos paleidime. Kol kas viskas veikai puikiai. Per pirmas 5 dienas tris kartus padidinau savo įnašą ir jis vis dar didėja“, – buvo rašoma iš K. Kaikario paskyros „Facebook“.

LRT.lt susisiekė su „Citybee“ vadovu, šis teigė, kad įrašą publikavo ne jis, o kažkas įsilaužė į jo „Facebook“ paskyrą.

„Man tai buvo siurprizas. Tikrai ne aš paleidau. Staiga pirmadienio rytą per įvairias programėles gavau apie 100 žinučių iš draugų, kad kažkas vyksta su mano „Facebook“ paskyra. Puoliau žiūrėti, kas vyksta. Iš karto per nustatymus atjungiau visus įrenginius“, – LRT.lt teigė K. Kaikaris.

Jis pridūrė, kad prisijungta prie jo „Facebook“ paskyros buvo iš Lietuvoje esančio „Android“ įrenginio. K. Kaikaris patikino, kad į jo „Facebook“ paskyrą įsilaužta pirmą kartą, o incidentas gali būti susijęs ir su „Citybee“ duomenų nutekinimu, siekiant pakenkti įmonei.

„Sunku pasakyti, bet manau, kad galima susieti. Akivaizdu, kad kažkam pavyko kažkokiu būdu nulaužti mano paskyrą, prisijungti su „Android“ įrenginiu ir padaryti tokį nemalonų triuką. „Facebook“ draugai buvo sutrukdyti. Dėl to labai apgailestauju ir atsiprašau, kad taip įvyko iš mano paskyros“, – sakė jis.

LRT.lt primena, kad vasario 15 d. buvo pranešta apie pavogtus „CityBee“ vartotojų duomenis. Kaip informavo bendrovė, pavogti buvo klientų vardai, pavardės, asmens kodai, taip pat ir telefonų numeriai, elektroninio pašto adresai, gyvenamosios vietos adresai, vairuotojų pažymėjimo numeriai bei užkoduoti slaptažodžiai.

Skaičiuojama, kad nuo nusikaltėlių galėjo nukentėti apie 110 tūkst. „CityBee“ vartotojų.

Populiariausi