Verslas

2013.03.14 19:17

D. Grybauskaitė: Europa smarkiai vėluoja įgyvendinti ekonomikos augimo priemones

ELTA2013.03.14 19:17

Europos Sąjunga yra sukūrusi daug instrumentų ekonomikos augimui ir konkurencingumui skatinti, tačiau smarkiai vėluoja juos įgyvendinti, pabrėžė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ketvirtadienį dalyvaujanti Europos Vadovų Tarybos posėdyje.

Europos Sąjunga yra sukūrusi daug instrumentų ekonomikos augimui ir konkurencingumui skatinti, tačiau smarkiai vėluoja juos įgyvendinti, pabrėžė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ketvirtadienį dalyvaujanti Europos Vadovų Tarybos posėdyje.

Briuselyje susirinkę 27 ES valstybių ir vyriausybių vadovai įvertino Europos ekonominę padėtį ir aptarė, kaip įgyvendinamos ekonomikos skatinimo priemonės, skirtos greičiau atkurti Europos konkurencingumą ir geriau išnaudoti bendros ES rinkos galimybes.

Šalies vadovės teigimu, nors Europos ekonomika po truputį atsigauna, o Lietuvoje šiais metais prognozuojamas vienas iš didžiausių – 3 proc. augimas, tačiau bendra ES padėtis yra vis dar sudėtinga.

„Toliau delsti negalima. Europos Sąjunga žino daugybę priemonių, kaip spręsti problemas, tačiau labai lėtai jas įgyvendina. Ryžto trūkumas, lėtai priimami sprendimai ir sudėtingos procedūros neleidžia Europai sparčiai judėti į priekį. ES narės turi pagaliau pademonstruoti politinę valią ir kuo greičiau sutarti dėl visų būtinų žingsnių, kurie skatintų ekonomiką, užtikrintų konkurencingumą ir padėtų kovoti su nedarbu, įgyvendinimo“, – šalies vadovę cituoja Prezidentės spaudos tarnyba.

Lietuvos Prezidentės D. Grybauskaitės teigimu, būtina nedelsiant įvykdyti penkis pagrindinius prioritetus, dėl kurių sutarta 2012 m. gruodį: laikytis atsakingos finansinės politikos, sudaryti palankesnes skolinimosi galimybes verslui, skatinti konkurencingumą, efektyviai spręsti nedarbo problemas ir modernizuoti viešąjį administravimą.

Pasak Prezidentės, vienas pagrindinių uždavinių - užtikrinti efektyvų bendros ES vidaus rinkos funkcionavimą ir tinkamai išnaudoti jos teikiamas galimybes.

Kad tai pasiektų, ES turi toliau kurti bendrą paslaugų ir skaitmeninę rinkas, įgyvendinti skaitmeninę darbotvarkę, gerinti sąlygas verslui, stiprinti ekonominę ir pinigų sąjungą, sparčiau kurti vieną bankų priežiūros mechanizmą, skatinti laisvą prekybą su užsienio partnerėmis.

Pasak šalies vadovės, Lietuvai ypač aktualu, kad būtų kuriama ES vidaus energetikos rinka, kuri padės panaikinti šalies energetinę izoliaciją ir užtikrins konkurencingas energijos kainas vartotojams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.