Verslas

2021.03.05 17:50

Vyriausybė tikisi iki metų vidurio įteisinti statybininko kortelę

BNS2021.03.05 17:50

Vyriausybė paskelbė, kad sieks iki šių metų vidurio įteisinti statybininko tapatybės identifikavimo kortelę. 

Vyriausybės programos įgyvendinimo plane numatyta, kad atitinkami Statybos įstatymo pakeitimai turėtų būti priimti antrąjį ketvirtį, o juos parengti turėtų Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Priimti Statybos įstatymo pakeitimus ir įteisinti statybininko tapatybės identifikavimo (ID) kortelę, siekiant įgyvendinti pirmąjį skaidriai dirbančiojo tapatybės identifikavimo sistemos sukūrimo etapą“, – nurodoma plane.

Ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėja Edita Banienė BNS patvirtino, kad įstatymo pataisas numatoma teikti Seimo pavasario sesijai.

„Ši kortelė būtų privaloma visiems: tiek dirbantiems pagal sutartį, tiek savarankiškai dirbantiems asmenims“, – BNS sakė E. Banienė.

Pasak jos, tikimasi, kad ID kortelė mažins šešėlį, nelegalų ir nedeklaruotą darbą statybų sektoriuje.

„Kortelė padės nustatyti asmens tapatybę ir darbdavį. Taip bus užtikrinama, kad kortelės turėtojas dirbtų legaliai. Statybos objektų ir darbuotojų darbo vietos nustatymas realiu laiku sumažins galimybes turėti „šešėlinius“ objektus. Darbo laiko apskaita neleis nedeklaruoti dalies darbo laiko ir darbo užmokesčio“, – teigė E. Banienė.

Skelbiama, kad statybos yra viena iš didžiausių šešėliu pasižyminčių veiklų Lietuvoje. Skirtingais vertinimais, šiame sektoriuje neapkaitoma nuo 500 iki 700 mln. eurų pajamų.

Populiariausi