Verslas

2021.03.07 20:53

Šią vasarą – daugiau kelionių vandens keliu: Klaipėdą ir Nidą sujungs į legendinę „Raketą“ panašus laivas

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.03.07 20:53

Jau šią vasarą tarp Nidos ir Klaipėdos pradės kursuoti į „Raketą“ panašus laivas, o ateityje – galbūt ir pati „Raketa“. Uostamiesčio valdžia ir laivo šeimininkai dėl reguliarių šiųmečių reisų jau sutarė, liko suderinti techninius klausimus.

Šiemet keliautojų po Lietuvą kelionių maršrutus papildys dar vienas naujas. Šią vasarą kelionė iš Kauno vandens keliu nebūtinai finišuos Nidoje, bus galima keliauti iki Klaipėdos.

„Siekis, kad „Raketa“, kurią mes visi žinome, savo maršruto nebaigtų tik Kaunas–Nida, bet jis būtų pratęstas iki Klaipėdos“, – penktadienį vykusį pasitarimą su laivo „Raketa“ atstovais, Danės upės krantinių šeimininkais bei administratoriais, savivaldybės atstovais apibendrino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Numatoma, kad į uostamiestį atplaukęs laivas bus švartuojamas Danės upės pakrantėje. Jau kitą savaitę numatoma pradėti spręsti konkrečius techninius laivo švartavimo, keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo klausimus.

„Miesto pozicija ir prašymas buvo, kad būtų taikomas įmanomai palankesnis rėžimas, nes tai yra tikrai miestui labai patraukli ir reikalinga idėja“, – pastebėjo V. Grubliauskas.

Tikimasi, kad laivas tarp Klaipėdos ir Nidos pradės kursuoti jau šią gegužę. Numatoma, kad laivas krantus sujungtų 4–5 kartus per savaitę.

Katerį valdančios įmonės „Vandens kelias“ prezidentas Nerijus Šilgalis aiškino, kad tarp Klaipėdos ir Nidos plaukios „Raketos“ tipo laivas.

„Mes turime ir „Raketą“, dar viena „Raketa“ yra ruošiama Klaipėdai ir yra dar vienas greitaeigis „Raketos“ tipo laivas, kurį jau šiais metais baigiame ruošti, yra skirtas būtent šiam Klaipėda–Neringa maršrutui“, – dėstė pašnekovas.

Taigi, tikėtina, kad ateityje uostamiestyje švartuosis ir pati „Raketa“. Iš Kauno į Nidą, kaip ir anksčiau, plaukios „Raketa“.

N. Šilgalis aiškino, kad iš esmės tai bus du maršrutai – iš Kauno į Nidą atvykę žmonės galės čia ir baigti savo kelionę arba kurį laiką luktelėti ir kitu laivu plaukti į uostamiestį.

Kol kas dar nėra tiksliai žinoma, kokia galės būti kelionės iš Klaipėdos į Nidą arba iš Nidos į Klaipėda kaina, tačiau tikimasi, kad jis sieks apie 25–30 eurų, priklausomai nuo sėdėjimo vietos.

Pašnekovas neslėpė, jog kelionės kaina nemaža dalimi priklauso nuo rėmėjų, o kol nėra parašais patvirtintų susitarimų, tikslių kainų būsimiesiems keliautojams žadėti nesiryžtama.

„Raketa“ iš Kauno į Nidą plaukiantieji moka po 51–61 eurą asmeniui, priklausomai nuo sėdėjimo vietos.

Populiariausi