Naujienų srautas

Verslas2016.05.06 16:34

Pasaulio akcijų rinkoms ši savaitė tapo blogiausia nuo vasario vidurio

ELTA 2016.05.06 16:34

Penktadienį Europos ir Azijos akcijų rinkose prekyba vyko sunkiai. Tik JAV darbo rinkos mėnesio ataskaitos laukimas sutrukdė akcijoms visame pasaulyje patirti didžiausią savaitės nuosmukį nuo pat vasario vidurio. Apie tai praneša „Reuters“.

Kilęs nerimas dėl augimo, nesuveikusios centrinių bankų skatinimo priemonės bei sunkiai atsigaunančios naftos kainos slopino bet kokį galimą optimizmą visą balandžio mėnesį.

Finansų rinkose matyti, kad beveik visi investuotojai atsisakė tikėti, neva JAV ir pasaulio ekonomikos augimas taptų pakankamai stiprus, kad Jungtinių Valstijų centrinis bankas atsisakytų šiemet toliau didinti oficialiąsias palūkanų normas.

Prekyba Volstrito akcijų rinkoje prasidėjo silpnai, be to, penktadienio rytinės prekybos metu Europoje akcijos prarado 1 proc. savo vertės. Daugiausiai įtakos šiam nuosmukiui turėjo 4 proc. atpigusios didžiausios pasaulio plieno gamintojos „Arcelor Mittal“ akcijos – vertybinių popierių kaina smuko paviešinus finansinę ketvirčio ataskaitą.

Bendrasis Kinijos akcijų indeksas sumenko beveik 3 proc., o Honkongo biržos indeksas – 1,7 proc., todėl šiuo metu kainos Azijos rinkose sumenkusios žemiausiai per pastarąjį mėnesį.

„Visą savaitę prekyba rinkose buvo atsargi (...) atsinaujino baimė ir įtampa dėl pasaulio ekonomikos augimo“, – kalba „Deutsche Bank“ analitikas Craigas Nicolas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi