Naujienų srautas

Verslas2016.05.06 15:11

Kremlius paragino nelaukti susitarimo su Kataru dėl naftos gavybos įšaldymo

ELTA 2016.05.06 15:11

Rusijos prezidento spaudos atstovas Dmitrijus Peskovas penktadienį paragino nelaukti po šalies prezidento Vladimiro Putino penktadienio susitikimo Sočyje su Kataro užsienio reikalų ministru jokių susitarimų dėl naftos gavybos lygio įšaldymo. Tokią informaciją pateikia naujienų agentūra „RIA Novosti“.

„Vargu ar reikėtų laukti kokio susitarimo šiuo klausimu“, – pabrėžė D. Peskovas.

Jis paaiškino, kad Rusija ir Kataras, be abejonės, negali tokio susitarimo pasiekti dviese – tai sudėtingas kolektyvinis procesas.

V. Putino spaudos sekretorius pripažino, kad po nesenos naftą išgaunančių šalių nesėkmės Kataro sostinėje „daug ką tenka pradėti nuo pradžių“.

D. Peskovas neatmetė galimybės, kad nuomonėmis apie energijos išteklių kainas Rusijos prezidentas ir Kataro užsienio reikalų ministras apsikeisti vis dėlto gali. Tiesa, pasak jo, šiuo metu „kamuolys ne mūsų, o mūsų svarbių šio proceso partnerių pusėje“.

Didžiausiu kliuviniu pasiekti susitarimą Kataro sostinėje balandžio pabaigoje tapo Irano pozicija – šalies, neseniai grįžusios į pasaulinę naftos rinką po to, kai valstybei buvo atšauktos tarptautinės sankcijos. Iranas atsisakė mažinti naftos gavybą ir į susitikimą Dohoje savo atstovo nesiuntė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi