Verslas

2016.05.06 16:17

D. Mūrienė pati atsisakė konkurse laimėto NŽT vadovės posto

BNS2016.05.06 16:17

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo konkursą laimėjusi Daiva Mūrienė pati atsisakė tapti šios tarnybos vadove, pranešė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

„D. Mūrienė atsisakė, parašė, kad viskas – neateis dirbti. Tai yra oficialu. Vakar ji parašė prašymą. Šiandien personalo skyriaus direktorius atnešė ir šiandien ryte užvizavau tenkinti. Konkurso nebus. Bus antra vieta, tačiau kol žmogus nesutiko, aš negaliu nei pasakyti, nežinau, ar sutiks“, – BNS sakė V. Baltraitienė.

D. Mūrienė BNS penktadienį sakė atsisakiusi laimėto posto dėl asmeninių priežasčių, tačiau jų detaliau nekomentavo.

Antrą vietą NŽT vadovo konkurse užėmė Danielius Kuprys.

D. Mūrienė NŽT vadovo konkursą laimėjo balandžio 7 dieną, surinkusi 7,25 balo. Šio konkurso rezultatus teismui apskundė vienas jo dalyvių, teisininkas Liudvikas Ragauskis. Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė nagrinėti jo skundą iš antro bandymo. 

Kaip ir žemės ūkio ministrė, D. Mūrienės tėvas, Gūdžiūnų seniūnas Regimantas Valiauskas yra Darbo partijos narys, jis teigia bendraujantis su ministrės vyru Regimantu Baltraičiu. D. Mūrienės motina Zita Valiauskienė, Kėdainių savivaldybės kontrolierė, kelerius metus buvo tiesioginė V. Baltraitienės pavaldinė, kuomet pastaroji vadovavo Kėdainių savivaldybės administracijai.

Žemės ūkio ministrė patvirtino pažįstanti D. Mūrienės tėvus, tačiau neigė ką nors žinanti apie pačią NŽT vadovo konkurso nugalėtoją.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė nepradėti tyrimo dėl NŽT vadovo konkurso, nes nematė tam pagrindo. Atsakydama į žemės ūkio ministrės prašymą pateikti jai rekomendaciją, kaip elgtis sprendžiant dėl D.Mūrienės skyrimo, komisija teigė neįžvelgusi V.Baltraitienės interesų konflikto jai sprendžiant dėl NŽT vadovo konkurso laimėtojo.

Valstybės tarnybos departamentas teigia nenustatęs pažeidimų šiame konkurse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.