Verslas

2021.03.04 16:33

„Airbus“ atsisako planų atleisti darbuotojų Vokietijoje, Prancūzijoje ir JK

ELTA2021.03.04 16:33

„Airbus“ ketvirtadienį paskelbė, kad bendrovei pavyks išvengti priverstinių darbuotojų atleidimų Vokietijoje, Prancūzijoje ir Jungtinėje Karalystėje (JK), Europos orlaivių gamintojai atsigaunant po COVID-19 pandemijos padarinių kelionėms oru.

Darbuotojų padėtis Ispanijoje, kur įsikūrusi dar viena orlaivių gamintojos gamybos vieta, kol kas neaiški, kadangi ten derybos su profsąjungomis prasidėjo vėliau nei kitur, sakė bendrovė.

„Šiuo metu dėl visų iki šiol taikytų socialinės distancijos priemonių veiksmingumo „Airbus“ nemato poreikio imtis priverstinių atleidimų Prancūzijoje, Vokietijoje ir JK“, – sakė bendrovė, tačiau pridūrė, kad visa tai tebepriklauso nuo „sėkmingo vidinio (darbuotojų) judumo priemonių įvedimo“.

Birželio pabaigoje bendrovė paskelbė apie planus visame pasaulyje atsisakyti maždaug 15 tūkst. darbo vietų, ar 11 proc. darbo jėgos. „Airbus“ teigimu, tai atsakas į pandemiją, sukėlusią „gilausią“ pramonėje kada nors regėtą krizę.

Bendrovė tuo metu pridūrė, kad atleidimų skaičių gali apriboti vyriausybės pagalba.

Anksčiau ketvirtadienį Vokietijos profsąjunga „IG Metall“ paskelbė, kad pasiekė susitarimą su „Airbus“ vadovybe išvengti tūkstančių priverstinių atleidimų didžiausioje Europos ekonomikoje.

„Airbus“ anksčiau skelbė apie planus atsisakyti apie 5,1 tūkst. darbo vietų iš 55 000 Vokietijoje, tačiau pagal pasiektą susitarimą niekas nebus priverstas palikti bendrovės iki 2023 m. pabaigos.

Vietoje to bendrovė savo tikslo galės siekti savanoriškais atleidimais ir darbo valandų mažinimu, sakė profsąjunga.

„Ant stalo nebėra grasintų atleidimų“, – sakė „IG Metall“ regioninis direktorius Danielis Friedrichas. Jis pridūrė, kad „mėnesių trukmės derybų maratonas“ baigėsi „inteligentiškiems sprendimams, o ne atleidimams“ palankiu sprendimu.

Tiek „Airbus“, tiek likęs aviacijos sektorius patyrė skaudų koronaviruso pandemijos smūgį. Dėl turizmo žlugimo bendrovė praėjusiais metais patyrė 1,1 mlrd. eurų nuostolių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt