Verslas

2021.03.04 13:26

VSD vadovas: žvalgyba turi rimtų abejonių dėl „Avia Solutions Group“ patikimumo

įmonė reikalauja paviešinti su jais susijusią informaciją; atnaujinta 18.01
Milena Andrukaitytė, Vaidotas Beniušis, BNS2021.03.04 13:26

Valstybės saugumo departamentas (VSD) turi informacijos, kuri kelia abejonių dėl aviacijos verslo grupės „Avia Solutions Group“ veiklos ir patikimumo, ir žvalgyba yra apie tai informavusi sprendimų priėmėjus, sako Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis.

„Apie šios įmonės veiklą esame ne kartą informavę ir sprendimų priėmėjus, mes turime tam tikros informacijos, kuri mums kelia rimtų abejonių dėl jos patikimumo ir veiklos, konkrečiai aš jų neįvardinsiu, nes tai slapta informacija, bet visi sprendimų priėmėjai šią informaciją turi“, – per metinį grėsmių pristatymą į klausimą, kodėl šios įmonės veikla kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, atsakė D. Jauniškis.

Žvalgybos tarnybos ketvirtadienį Seime pristatė metinį grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

Pati įmonė reikalauja atskleisti informaciją, kuri sukėlė abejonių, rašoma įmonės pranešime.

„Globali įmonė „Avia Solutions Group“, veiklą vykdanti 60-tyje pasaulio šalių, griežtai besilaikydama ES ir JAV įstatymų bei sankcijų, reikalauja atskleisti šią informaciją bei paviešinti minėtąsias abejones. Ši informacija svarbi visuomenei. Viešai prašome ir duodame sutikimą atskleisti visą VSD turimą informaciją apie mūsų bendrovę. Įmonių grupė siekia investicijomis bei veikla kurti pridėtinę vertę Lietuvai bei jos gyventojams, tačiau plėtra bei investicijos neįmanomos neišskaidžius Valstybės saugumo departamento (VSD) iškeltų abejonių. Būtent todėl reikalaujame paviešinti informaciją, kuria remiantis blokuojama įmonės veikla bei juodinamas įmonės vardas“ – komentuoja direktorių valdybos narys Vygaudas Ušackas

Strateginių įmonių sandorius tikrinanti vyriausybinė komisija, kurioje dirba skirtingų ministerijų, teisėsaugos ir žvalgybos tarnybų atstovai, praėjusią savaitę dėl rizikos nacionaliniam saugumui pasiūlė blokuoti „Avia Solutions Group“ planus plėstis Vilniaus oro uoste.

Komisija svarstė verslininko Gedimino Žiemelio valdomos grupės planus plėsti angarą Vilniaus oro uoste, kur aptarnaujami ir remontuojami orlaiviai.

„Avia Solutions Group“ atstovai teigė esantys nusivylę šiuo sprendimu ir pavadino jį „raganų medžiokle“.

Pastaraisiais metais Lietuvos nacionalinio saugumo institucijos atsargiai vertino „Avia Solutions Group“ investicijas dėl jos ankstesnės veiklos Maskvos Žukovskio oro uoste ir aviacijos veiklos Rusijoje.

„Avia Solutions Group“ valdybos narys Vygaudas Ušackas teigė, kad įmonės valdomo angaro rekonstrukcija nekelia jokios grėsmės, o grupė ir jos akcininkas G. Žiemelis prieš porą metų pardavė akcijas Maskvos Žukovskio oro uoste.