Naujienų srautas

Verslas2016.05.05 18:51

Arbatpinigių palikti jau galima ir kortele, bet padavėjams tai neparanku

Arbatpinigių jau galima palikti ir atsiskaitant kortele. Kai padavėjas duoda nešiojamą terminalą, kuriame įstatyta mokėjimo kortelė, pats klientas pasirenka, ar norėtų palikti arbatpinigių ir įveda jų sumą. Tačiau šį žingsnį galima praleisti ir tokiu būdu arbatpinigių nepalikti, ir tiesiog apmokėti sąskaitą.

Tačiau skirtumas tarp realių ir virtualių arbatpinigių yra tas, kad grynieji traktuojami kaip dovana, o kai arbatpinigiai paliekami per atsiskaitymo sistemą, jie yra apmokestinami ir darbuotojas už arbatpinigius turi sumokėti mokesčius. 

„Mes matome, kad paskutiniuoju metu ta paklausa atsiranda ir ji atsiranda iš mokėtojų pusės. Mokėtojų mokėjimo lygis pastaraisiais metais iš esmės yra išaugęs ir atsiranda pakankamai didelė grupė žmonių, kurie visur ir visada nori atsiskaityti mokėjimo kortele. Tokios grynųjų pinigų sritys kaip arbatpinigiai jiems tampa ypatingai nepalankios“, – apie priežastis sukurti arbatpinigių palikimo sistemą atsiskaitant kortele pasakoja Deimantas Trumpickas, „Swedbank“ Lėšų valdymo pardavimo palaikymo departamento direktorius. 

Kaip pabrėžė „Čili picos“ direktorius Donatas Vaitasius, mokestinis paketas, kuriuo apmokestinami arbatpinigiai, gauti atsiskaitant kortele, yra pakankamai didelis ir tai šiandien arbatpinigių palikimą kortele daro nepatrauklų tarp įmonių. 

Plačiau apie tai – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi