Verslas

2016.05.05 15:37

Sulėtėjus paslaugų sektoriaus aktyvumui, Britanijos ekonomikos augimas „beveik sustojo“

ELTA 2016.05.05 15:37

Didžiosios Britanijos ekonomikos augimas „beveik sustojo“ ir nemažai įtakos tam turėjo atsiradęs netikrumas prieš referendumą dėl narystės ES, rodo ketvirtadienį paviešinta naujausia ataskaita. Apie tai praneša BBC.

Tyrimų bendrovė „Markit“ nurodo, kad atidžiai ekspertų stebimas jos pirkimo vadybininkų indeksas (PVI) kovo–balandžio laikotarpiu pakilo vos 0,1 proc.

Naujausioje PVI ataskaitoje teigiama, kad šalies paslaugų sektoriaus augimas balandį sulėtėjo smarkiausiai per pastaruosius trejus metus. Nuo kovo iki balandžio rodiklis sumenko nuo 53,7 iki 52,3 punkto.

Kiek anksčiau šią savaitę paviešinta „Markit“ apdirbamosios pramonės Didžiojoje Britanijoje PVI ataskaita informuoja, kad ir šioje sferoje rodiklis susitraukė pirmą kartą per pastaruosius trejus metus. Žemiausiai per panašų laikotarpį sumenko ir šalies statybų sektoriaus aktyvumas.

„Markit“ vyriausiasis ekonomistas Chrisas Williamsonas nurodo, kad ataskaitose analitikus nuvylusios naujienos „smogė trigubą smūgį“.

„Iš dalies nuosmukis gali būti siejamas su anksti (šiemet) švenčiamomis Velykomis, nors balandį padidėjo ir įmonių, kalbančių apie keliamą ES referendumo nežinomybę, verčiančią vartotojus apriboti savo pirkinius, todėl įsitvirtina ir taip pasaulinių sukrėtimų bei valstybės išlaidų mažinimo nusilpninta paklausa“, – teigia jis.