Verslas

2021.03.03 22:45

Turgaviečių prekeiviai piktinasi draudimais: „Maximoje“ rūbus gali matuotis, o turguje – ne

Reda Gilytė, Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.03 22:45

Vyriausybė patvirtino kompensaciją turgaviečių prekiautojams. Vienam žmogui bus skirta iki 300 eurų. Tuo metu turgaviečių prekeiviai piktinasi, kad jiems neleidžiama užsiimti savo veikla.

Prieš karantiną trečiadieniais turguje būriuodavosi žmonės. Dabar daugiau tuščių, nei pilnų prekystalių. Maisto produktais leidžiama prekiauti, o parduodantiems ne maisto produktus padėtis – sudėtinga, sako Naujojo ir Senojo Klaipėdos turgų direktorius Viačeslav Karmanov.

„Turgus tam ir sukurtas, kad gali smulkieji verslininkai realizuoti savo produkciją, savo gaminius, bet yra draudžiama. Ir turgai, ir smulkieji verslininkai kenčia nuo tokio apribojimo“, – tikina jis.

Panorama. Pažaislio ansamblio įvertinimas: geriausia 2020 m. filmavimo vieta Europoje (su vertimu į gestų k.)

Turgaus prekeiviai situaciją apibendrina vienu žodžiu – vargstame .

„Čia yra pasityčiojimas iš žmonių – „Maximoje“ seniai matuojasi (rūbus – LRT.lt), visur matuojasi, čia žmonės braunasi į vidų, bet turime lauke išrenginėti“, – sako turgaus prekeivė.

Vyriausybė kol kas leisti turgavietės viduje prekiauti ne maisto produktais, nežada. Bet pritarė prekiautojams skirti turgavietės mokesčio kompensaciją. Tam numatyta skirti du milijonus eurų. Skaičiuojama, kad ją gautų per šešis tūkstančius turgaus prekiautojų.

„Turgavietės prekiautojui kompensacija skiriama, kai prekiautojas nukentėjęs nuo koronaviruso. Kompensaciją sudaro 300 eurų, atsižvelgiame į tai, kad nuomos kaina vienam mėnesiui – apie 150 eurų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Nors paprastai turgininkai pavasarį daugiausia užsidirbdavo prieš Velykas, ypač parduodami kiaušinius, tokių švenčių, kaip prieš porą metų, epidemiologai sako tikėtis nereikėtų. Tyrimų apimtys nepakankamos, vis dar nedideli skaičiai pasiskiepijusių. Ir vargu, ar padėtis per mėnesį, iki Velykų, smarkiai pasikeistų.