Verslas

2021.03.05 18:20

Gyventojai jau planuoja vasaros atostogas – aktyviai rezervuojamos sodybos, skambučių sulaukia ir kurortai

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.03.05 18:20

Dalis turizmo atstovų Lietuvoje pastebi, kad klientai aktyviai domisi poilsio vietomis ir jau rezervuoja jas vasarai. Tiesa, kadangi situacija vis dar išlieka neaiški, kai kuriais atvejais jiems taikomos laisvesnės sutarčių sudarymo sąlygos.

Sulaukia daug skambučių

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) prezidentės Agnės Vaitkuvienės teigimu, vietas vasaros ar pavasario atostogoms kaime gyventojai jau dabar rezervuojasi gana aktyviai.

„Sulaukiame labai daug skambučių. Labai gaila, kad tik dabar. Kai tik išlindo saulė, žmonės pradėjo skambinti, kad nori atvažiuoti į sodybas savaitgaliui, nori pirties, kubilo“, – sako ji.

Vis dėlto poilsiautojus šiek tiek neramina esamos situacijos neapibrėžtumas, todėl sudaromos lankstesnės nuomos sutartys, sako A. Vaitkuvienė.

Sulaukiame labai daug skambučių.

A. Vaitkuvienė

„Visi klausia, kas bus, jei pratęs karantiną, jei žmonės negalės atvažiuoti dėl ribojimų tarp savivaldybių. [...] Galiausiai žmonės nori atvažiuoti ne vien su šeima, o ir su tėvais ar draugų kompanija, yra įpratę laiką leisti drauge, todėl užsisako namelius 7–8 žmonėms. Tam, kad juos būtų lengviau atšaukti ar pakeisti užsakymą, sąlygos yra laisvesnės“, – teigia Kaimo turizmo asociacijos vadovė.

Anot jos, kol kas kaimo turizmo sodybų kainos nekoreguojamos: „Kainų nekeičiame. Ta nežinia kankina ir neleidžia priimti sprendimų – nei kelti, nei mažinti.“

Apibendrindama ji tvirtina, kad kaimo turizmo sodybos intensyviai ruošiasi artėjančiam sezonui.

„Tą laiką, kai visai negalime dirbti, nuo lapkričio iki dabar (dabar bent atlaisvino žiedines savivaldybes), išnaudojame sodybų remontui ir ruošiamės sezonui, kaip įprasta“, – sako A. Vaitkuvienė.

Važiuotų ir per karantiną

Vertindama rezervacijų skaičių Neringoje, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ atstovė Kristina Vaičienė taip pat tvirtina, kad gyventojai karantino neišsigando ir jau planuoja atostogas.

„Booking ir „Airbnb“ rezervacinių sistemų, tampančių vis populiaresnių Neringoje, statistinių duomenų neturime, tačiau gauname užklausų dėl apgyvendinimo galimybių Neringoje vasarai, ypač ilgesniam laikui. Taip pat pastebime, kad žmonės mielai atvažiuotų į Neringą ir per karantiną, jeigu nebūtų judėjimo suvaržymų“, – sako K. Vaičienė.

Pastebėjome, kad kai kas kainas kėlė 10–20 eurų.

K. Vaičienė

Anot jos, žymių kainų pokyčių Neringoje nepastebėta. „Šią žiemą, naujindami informaciją apie apgyvendinimo paslaugas, pastebėjome, kad kai kas kainas kėlė 10–20 eurų“, – priduria K. Vaičienė.

Paklausta, kokios apgyvendinimo įstaigos Neringoje sulaukia daugiau dėmesio, K. Vaičienė sako pastebinti, kad jau ne vienerius metus populiariausia yra butų ir apartamentų nuoma.

„Tam daro įtaką ir tai, jog Neringoje kolektyvinio apgyvendinimo įstaigų nėra labai daug, o ir jos dažniausiai yra tik sezoninės“, – pažymi ji.

K. Vaičienė sako, kad kurortas intensyviai ruošiasi sezonui, šiuo metu Neringoje vykdoma nemažai infrastruktūros naujinimo projektų, susijusių ir su tuo, jog Neringa šiais metais yra Lietuvos kultūros sostinė.

Tikisi tokio pat sezono, kaip praėjusiais metais

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė sako, kad kurorte veikiantys viešbučiai dėl draudimo kitų miestų gyventojams atvykti į Palangą buvo priversti užsidaryti, tačiau užsakymų pamažu sulaukiama.

„Didžioji dauguma viešbučių dar nedirba. Kai kas užsisakinėja, bet yra mažiau užsakymų, nei įprasta“, – pastebi ji.

Paklausta, ko tikisi iš artėjančio vasaros sezono, I. Valaitienė sako besivilianti, kad pavyks išvengti „nemalonių netikėtumų“, susijusių su epidemine situacija šalyje, ir sezonas bus geras.

„Jei neįsivyraus, kaip užsimenama, trečioji banga, nebus blogų staigmenų, sezonas turėtų būti toks pat geras [kaip ir praėjusiais metais]. Manome, jog tie skiepų pasai, saviizoliacijos reikalavimai ar dar kas nors ne taip vilios išvykti į užsienį. Kaip ir praėjusį sezoną, manome, kad svečiai atrado Lietuvos kurortus ir sezonas turėtų būti geras“, – pažymi I. Valaitienė.

Apgyvendinimo poreikis yra jau šiuo metu.

R. Kapačinskaitė

Kai kurie kainas sumažino

Paklaustas, ar žmonės išsigando antrojo karantino, ar vis tik, nepaisydami nežinomybės, rezervuojasi vietas atostogoms vasarą, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis teigia, jog vietos pamažu pildomos. „Išsigando ne visi. Rezervacijos vyksta, tačiau jų nėra labai daug“, – pažymi jis.

Dauguma apgyvendinimo įstaigų, anot R. Palionio, kainas išlaiko tokias pačias. „Yra keletas objektų, kurie kainas net sumažino“, – tikina jis.

Pasak Druskininkų turizmo ir verslo informacijos direktoriaus, daugiausia dėmesio sulaukia vienas iš populiariausių miesto objektų – vandens parkas, taip pat SPA viešbučiai bei sanatorijos.

R. Palionis sako, kad kurortas yra visiškai pasiruošęs vasaros sezonui. „Beveik kiekvienas objektas gali atsidaryti per savaitę po karantino atlaisvinimo. Kurortas nekantriai laukia sugrįžtančių turistų“, – pažymi jis.

Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė teigia, jog dauguma apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių atsakė, kad rezervacijos vasaros sezonui yra gana aktyvios. „Nemaža dalis jų sako, kad apgyvendinimo poreikis yra jau šiuo metu“, – priduria ji.

Pasak R. Kapačinskaitės, kol kas apgyvendinimo kainų pokyčiai neplanuojami, tačiau kainodara priklausys nuo situacijos.

„Šiuo metu negalima išskirti vieno segmento, kurį būtų galima įvardyti kaip populiariausią. Gyventojai vietas rezervuojasi ir viešbučiuose su SPA paslaugomis, ir sanatorijose, ir mažesniuose viešbučiuose, ir vilose, ir apartamentuose“, – pažymi Birštono turizmo informacijos centro direktorė.