Verslas

2016.05.04 21:11

Avarija Astravo atominėje elektrinėje: griuvo atraminės konstrukcijos

15min.lt2016.05.04 21:11

Atominės elektrinės statybos Astrave, netoli Lietuvos sienos, dar neįpusėjo, tačiau jau pastebėtas pirmas incidentas.

Kaip praneša nepriklausomas baltarusių portalas belsat.eu, statybų aikštelėje tarp dviejų reaktorių statomose dirbtuvėse dabar liejamas cementas.

Kaip rašo portalas, dėl skubos ir vadovybės sprendimų ten buvo išlieta per daug betono. Pastato konstrukcijos neatlaikė ir sugriuvo atraminės konstrukcijos. Publikuojamos ir tai liudijančios nuotraukos, kurias padarė vienas darbininkas.

Apie tai praneša ir kiti nepriklausomi Baltarusijos portalai.

Belsat.eu veikia iš vienos užsienio valstybės.

belsat.eu nuotr.

Incidentas įvyko naktį, balandžio viduryje. Tačiau oficialiai apie tai nepranešta.

Į objektą iškart buvo atgabenta per 20 darbininkų, kurie per dvi dienas išdaužė betoną, nes bus statomos naujos atramos.

Vietiniai gyventojai sako, kad tai ne pirmas kartas, kai statybų aikštelėje nutinka kas nors neplanuoto. Tačiau dėl to niekas nebuvo nubaustas. Belsat.eu skelbia, kad Astravo atominės elektrinės betonuotojams per mėnesį mokama iki 4 milijonų rublių (180 eurų) ir jie verčiami dirbti 12 valandų per dieną.

Atominę elektrinę stato Rusijos valstybinė korporacija „Rosatom“. Betonavimo ir virinimo darbus atlieka baltarusiškos kompanijos.

Lietuva ir kitos Baltijos šalys statomą Astravo atominę elektrinę laiko nesaugia. Pirmasis reaktorius turėtų iškilti 2018 metų pabaigoje.