Verslas

2016.05.04 13:03

ESTT: Naujosios ES taisyklės dėl cigarečių pakelių ir cigarečių su mentoliu yra teisėtos

BNS 2016.05.04 13:03

Naujosios Europos Sąjungos (ES) taisyklės dėl cigarečių pakelių išvaizdos ir cigarečių su mentoliu draudimo yra teisėtos, trečiadienį pareiškė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT), atmetęs tabako milžinės „Philip Morris“ ir kitus skundus.

Be „Philip Morris“ skundo, Teismas taip pat atmetė ir skundą, kuriame 2014 metais patvirtintą Tabako direktyvą ginčijo Lenkijos vyriausybė.

„Naujoji ES direktyva dėl tabako gaminių yra galiojanti“, – pareiškė Liuksemburge įsikūręs Teismas, kurio sprendimas yra neskundžiamas.

„Išsamus pakelių standartizavimas, būsimas cigarečių su mentoliu uždraudimas visoje ES ir specialios taisyklės dėl elektroninių cigarečių yra teisėtos“, – nusprendė teismas.

„Philip Morris“ kartu su „British American Tobacco“ apskundė direktyvą Didžiosios Britanijos teismuose. Tabako milžinų nepasitenkinimą visų pirma sukėlė cigarečių pakeliams nustatyti reikalavimai, pagal kuriuos „reikšmingą bei matomą pakelių paviršiaus dalį“ turi užimti įspėjimai apie galimą žalą sveikatai.

Įmonės įrodinėjo, kad šios taisyklės iškraipo ES bendrąją rinką ir riboja vartotojų galimybes rinktis.

Teismas taip pat atmetė Lenkijos skundą dėl cigarečių su mentoliu uždraudimo, pareiškęs, kad „dėl mentolio ir jo malonaus kvapo didėja tabako gaminių patrauklumas vartotojams“.

Teismo sprendimas nebuvo netikėtas, nes dar pernai gruodį jo atstovas yra sakęs, kad naujosios taisyklės yra „proporcingos“.

Naujosios taisyklės visoje ES įsigalios nuo 2020 metų.