Verslas

2016.05.04 12:11

Norintiems atvažiuoti pasideginti prie jūros – naujas mokestis

Virginija Spurytė, DELFI.lt2016.05.04 12:11

Į Klaipėdos pajūrį automobiliais atvykę poilsiautojai jau turi plačiau atverti piniginę – nuo gegužės pradėta rinkti rinkliava už automobilių stovėjimą. Šiųmetė naujovė – tokia rinkliava renkama ir Smiltynėje, tik mokestis joje yra tris kartus didesnis nei Melnragėje ar Giruliuose.  

„Klaipėdiečiai į Smiltynę automobiliais beveik nevažiuoja, todėl ši rinkliava labiau aktuali kitų miestų gyventojams, užsieniečiams. Rinkliava įvesta ne todėl, kad surinktume pinigų, nors jų reikia gerinti Smiltynės infrastruktūrą, bet tam, kad būtų daugiau tvarkos“, – motyvus, kodėl nuo šių metų apmokestintas automobilių stovėjimas Smiltynėje, dėstė Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas.

Smiltynė paskelbta raudonąją zona, kurioje automobilių stovėjimas kainuoja brangiausiai: 20 min. – 0,3 euro, valanda – 0,9 euro. Rinkliava bus renkama iki rugsėjo 15-osios, kasdien nuo 8 iki 22 val. Klaipėdos senamiestyje, kuris taip pat yra raudonoji zona, rinkliava renkama tik darbo dienomis nuo 8 iki 18 val. „Realiai visa Smiltynės teritorija yra apmokestinta. Kitaip tariant, kur bepastatytumėte automobilį, teks susimokėti“, – teigė rinkliavą administruojančios viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis.

Įprastai žmonės automobilius stato aikštelėse prie Senosios perkėlos, Lietuvos jūrų muziejaus, pakelėje nuo perkėlos muziejaus link, kur pažymėtos stovėjimo vietos. Žmonės automobilius mėgsta statyti ir pliažo prieigose, į kurias galima nuvažiuoti tiesiai iš Naujosios perkėlos. Ten automobilių stovėjimas taip pat apmokestintas.

„Kol kas Smiltynėje pastatėme tik keturis parkomatus. Suprantame, kad jų nėra daug, tačiau tiek teturime. Bet pirmoji diena parodė, kad žmonės naudojasi galimybė už automobilių stovėjimą susimokėti mobiliuoju telefonu. Aišku, to padaryti negalės, pavyzdžiui, latviai ar rusai, bet lietuviams problemų nekils“, – dėstė G. Neniškis.

 Klaipėdos savivaldybė svarstė galimybę ne apmokestinti automobilių stovėjimą Smiltynėje, o įvesti įvažiavimo į Smiltynę mokestį, tačiau tokios minties buvo atsisakyta.

„Teoriškai taip galime pasielgti, nes kai keltu persikeliama į Smiltynę, iškart patenkama į Kuršių nerijos nacionalinį parką. Galėjome statyti užkardą ir rinkti įvažiavimo rinkliavą, nes Smiltynė yra Kuršių nerijos nacionalinis parkas. Tačiau nenorėjome žmonių apmokestinti du kartus. Jiems būtų tekę susimokėti už įvažiavimą į Smiltynę, o jei jie juda į Neringos savivaldybės teritoriją, tada dar tektų susimokėti rinkliavą už įvažiavimą į ją“, – kalbėjo A. Šulcas.

Smiltynė raudonąja, o tai reiškia, jog brangiausia automobilių stovėjimo zona paskelbta todėl, kad taip esą siekiama mažinti automobilių srautus, skatinti ekologinį transportą. Rinkliava už automobilių stovėjimą jau pradėta rinkti ir Melnragėje bei Giruliuose. Ji taip pat renkama iki rugsėjo 15 dienos. Šis pajūrio ruožas yra paskelbtas žaliąją zona, kur rinkliava už automobilių stovėjimą yra pigesnė: valanda kainuoja 0,3 euro. Mokėti turi visi, įvažiavę į Melnragės ar Girulių teritoriją, nepaisant to, ar automobilį palieka gatvėje, kur galima stovėti, ar stovėjimo aikštelėje.

„Visame pajūryje, aišku, ir Smiltynėje dirbs kontrolieriai. Jei koks vairuotojas automobilį pastatys miške, taip siekdamas išvengti rinkliavos, mes vis tiek rasime, užfiksuosime ir informaciją perduosime Viešosios tvarkos skyriui. Toks vairuotojas gali būti nubaustas ne tik todėl, kad nesusimokėjo rinkliavos, bet ir dėl to, kad automobilį pastatė neleistinoje vietoje“, – teigė G. Neniškis.

Pernai iš žaliojoje zonoje automobilius stačiusių vairuotojų surinkta 121 tūkst. eurų. Kol kas neprognozuojama, kiek miesto biudžetas papilnės dėl to kad rinkliava įvesta ir Smiltynėje. „Ne piniguose laimė. Mums svarbiausia tvarka“, – tikino A. Šulcas.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.