Naujienų srautas

Verslas2016.05.04 11:37

„Kalafioro“ skandalas premjerą pasivijo ir Norvegijoje: susiejo su prekybos centro atidarymu

Lietuvoje kilęs vadinamasis „kalafioro“ skandalas premjerą atsivijo ir į Norvegiją, kur jis vieši kartu su energetikos ministru. Čia jis, kalbėdamasis su lietuvių bendruomene, kainų problemą Lietuvoje siejo su naujo prekybos tinklo atėjimu ir žadėjo, kad specialiosios tarnybos atliks tyrimą.

„Mes su tam tikromis tarnybomis susiskambiname. Atliekame tam tikrą tyrimą. Į Lietuvą ateina konkurentas prekybos centrams „Lidl“. Bet čia dar išvadų negalime daryti, tad čia toks pavyzdys, kuris nepuošia mūsų pačių. Dėl verslo meilės žmonėms. Žinote, čia viskas priklauso nuo kiekvieno asmens turimų asmeninių vertybių, niekada nepriversi žmogaus mylėti kito“, – Norvegijos lietuvių bendruomenei teigė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Susitikimo su emigrantais metu šie premjerą tikino, kad pasigendama komunikavimo iš valstybės institucijų – ne tik kaip pritapti tėvynėje, bet ir kaip, pavyzdžiui, sutvarkyti grįžimo dokumentus.

Norvegijoje, neoficialiais duomenimis, gyvena apie 80 tūkstančių lietuvių.

Premjeras trečiadienį Osle taip pat susitiks su suskystintųjų gamtinių dujų terminalo laivą Lietuvai nuomojančios kompanijos „Hoeg LNG“ ir dujas Lietuvai teikiančios įmonės „Statoil“ atstovais.

Jie kalbėsis apie mažesnę suskystintų gamtinių dujų terminalo dujų kainą ir galimybę išpirkti terminalą anksčiau laiko. Taip pat bus siekiama, kad norvegai dalyvautų terminalo dujų paskirstymo versle Klaipėdoje.

A. Butkevičius anksčiau yra sakęs, kad būtent per vizitą Norvegijoje gali paaiškėti, kada bus įkurta bendra „Statoil“ ir LITGAS įmonė – ji Baltijos jūros regione galėtų parduoti nedidelius kiekius dujų, skirtus laivams, kurie jas naudoja kaip kurą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi