Verslas

2021.03.02 09:38

Ministerija teiks siūlymus dėl virtualios buveinės įmonėms, lengvesnio užsienio darbuotojų įsikūrimo ir pavadinimo registravimo

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.03.02 09:38

Seimo pavasario sesijai Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra parengusi siūlymus, kuriais siekiama palengvinti trečiųjų šalių darbuotojų ir jų šeimų persikėlimą į Lietuvą, liberalizuoti įmonių pavadinimo registracijos tvarką bei leisti steigtis įmonėms, Lietuvoje neturinčioms fizinių patalpų.


Apie šiuos numatomus darbus antradienį LRT RADIJUI sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Sieksime pradėti inovacijų reformą, kurios ašimi taptų vieninga Inovaciją agentūra, į kurią verslas ir mokslas galėtų kreiptis ir kuri įgyvendintų inovacijų politiką, tam bus reikalingi įstatymų pakeitimai. Lygiai taip pat kalbant apie barjerus, su kuriais šiuo metu susiduria įmonės, suprantame, kad Lietuvai reikia būti konkurencingesnei ir mes turime pasiūlymą pagaliau įteisinti virtualią buveinę, kad įmonės galėtų steigtis Lietuvoje ir neturėdamos fizinių patalpų. Tai reiškia, kad tiek naujiems vietos verslams, tiek žmonėms, kurie nori Lietuvoje įsteigti verslą, bet šiuo metu yra užsienyje, tai yra didelis palengvinimas“, – laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo ministrė.

Taip pat norima leisti Lietuvoje regstruoti įmonių pavadinimus lotynišku raidynu. Šiuo metu oficialiai tokią teisę turi tik užsienio bendrovės, Lietuvoje įregistravusios antrines įmones, tačiau užsimenama ir apie būdus tokią tvarką apeiti. A. Armonaitė laiko tai svarbiu žingsniu verslo aplinkos gerinimui, visų pirma eksportu suinteresuotoms įmonėms.

„Dabar įregistruoti pavadinimą gali tik su notaro pagalba, o tai kainuoja pinigus. Jeigu startuoliai veikia be sienų, o įmonės, kurios nori eksportuoti, nori, kad jų prekės ženklas atitiktų įmonės pavadinimą, mums reikia pakeisti šiuos įstatymus. 21 iš 27 Europos Sąjungos valstybių yra liberalesni įstatymai, tikimės, Lietuva prisijungs prie jų“, – kalbėjo ministrė.

Taip pat bus siūlomi įstatymų pakeitimai, kuriais būtų palengvinamos sąlygos Lietuvoje įsikurti trečiųjų šalių darbuotojams ir jų šeimos nariams.

„Turime visą įstatymų paketą, kuris palengvins galimybes perkelti investuotojams darbuotojus ir jų šeimos narius. Tai reiškia, kad jeigu investuotojas pasirašo sutartį su Lietuvos Vyriausybe dėl investicijų – yra ten tam tikros sąlygos, steigia gerai apmokamas darbo vietas, jiems taptų lengviau perkelti savo žmones, nereikėtų sudėvėti tų geležinių klumpių migracijos sistemoje“, – sakė A. Armonaitė.

Kalbėdama apie šį siūlymą ji pridūrė, jog visų pirma turimos omenyje artimo užsienio šalys, pavyzdžiui, nuo politinių represijų kenčianti Baltarusija.

„Manau, kad kultūriškai artimesniems žmonėms, ypatingai tiems, kuriems šiuo metu yra sunku, kurie yra persekiojami režimo ir nori kurti, Lietuva turi atverti savo duris. Taip bus geriau ir mūsų šalies ekonomikai, ir darbo vietoms, ir mokesčių sistemai – visiems“, – sakė A. Armonaitė.

Visas pokalbis – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“.

Populiariausi