Verslas

2021.03.01 23:40

„Facebook“ sumokės 650 mln. JAV dolerių byloje dėl privatumo apsaugos pažeidimų

BNS2021.03.01 23:40

JAV federalinis teisėjas galutinai patvirtino 650 mln. JAV dolerių baudą „Facebook“ ginče dėl privatumo apsaugos pažeidimų, kilusiame tarp Kalifornijoje įsikūrusios grupės ir 1,6 mln. vartotojų JAV Ilinojaus valstijoje.

Remiantis dokumentais, su kuriais susipažino naujienų agentūra AFP, sprendimas buvo paskelbtas penktadienį.

2015 metais Čikagos advokatas Jay Edelsonas padavė į teismą „Facebook“, apkaltindamas socialinį tinklą neteisėtu biometrinių duomenų, skirtų veidams nustatyti, rinkimu bei 2008 metų Ilinojaus valstijos privatumo apsaugos įstatymo pažeidimu.

2020 metų sausio pabaigoje „Facebook“ sutiko sumokėti 550 mln. JAV dolerių, kai bendrovei nepavyko atmesti ieškinio, kuris buvo pateiktas kaip kolektyvinis ieškinys 2018 metais.

Visgi 2020 metų liepą bylą nagrinėjantis teisėjas Jamesas Donato nusprendė, kad suma yra nepakankama.

Teismo metu paaiškėjo, kad „Facebook“ pažeidė Ilinojaus valstijos įstatymus, nes be vartotojų sutikimo saugojo biometrinius duomenis – skaitmeninius žmonių veidų atvaizdus.

2019 metais „Facebook“ pasiūlė, kad veido atpažinimo funkcija būtų pasirinktinė.

Pasak J. Donato, sprendimas yra „pavyzdinis“ ir reiškia „didelį laimėjimą vartotojams skaitmeninėje privatumo apsaugos srityje, kurioje kyla daug ginčų“.

„Tai yra viena didžiausių kompensacijų už privatumo pažeidimą“, – pakomentavo jis ir pažymėjo, kad kiekvienas ieškovas gaus mažiausiai po 345 JAV dolerių kompensaciją.

„Facebook“ iš karto nepakomentavo sprendimo.

Populiariausi