Verslas

2021.03.01 14:36

„Linava“ prašo leisti įsigyti vakcinų nuo COVID-19, kuriomis būtų skiepijami vežėjai

LRT.lt2021.03.01 14:36

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kreipėsi į Vyriausybę ir Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) prašydama sudaryti galimybę Lietuvos transporto sektoriuje dirbančios įmonėms savo lėšomis įsigyti skiepų nuo koronaviruso (COVID-19), kuriais būtų skiepijami įmonėse dirbantys vairuotojai, ir įvertinti galimybes papildyti vakcinacijos nuo koronaviruso prioritetines grupes į jas įtraukiant transporto sektoriuje dirbančius vairuotojus, rašoma asociacijos pranešime žiniasklaidai.

„Esame pasirengę mokėti už skiepus savo darbuotojams, jei valstybė leistų juos įsigyti, kai jau būtų gaunami pakankami kiekiai iš gamintojų. Taip pat esame pasiruošę bendradarbiauti padėdami rengti tvarkas ir koordinuoti procesus, jei būtų nuspręsta transporto sektoriaus darbuotojus įtraukti į prioritetinę vakcinacijos grupę“, – sako asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas.

„Linava“ prezidento Romo Austinsko teigimu, vairuotojais dirbantys žmonės patiria didžiules rizikas užsikrėsti koronaviruso ir jo atmainomis, kurios jau pradėjo plisti ir Lietuvoje.

Šalies transporto sektoriuje dirba daugiau kaip 70 tūkst. vairuotojų, veiklą vykdo beveik 5000 įmonių.

Populiariausi