Verslas

2021.03.01 13:42

Bilotaitė užsiminė apie būtinybę testuotis paslaugų teikėjams: išgyventi šią situaciją galime tik didindami testavimo apimtis

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.03.01 13:42

Po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė užsiminė apie būtinybę testuotis paslaugas teikiantiems asmenims. Anot jos, testavimas gali sumažinti riziką užsikrėsti pačiam ir užkrėsti kitus.

Pirmadienį Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) aptarė naujausią šalies epidemiologinę situaciją ir tolesnius pandemijos valdymo veiksmus.

„Sergamumo rodikliai nekrenta taip greitai, kaip tikėjomės, todėl būtina išdiskutuoti visus siūlymus, kad išvengtume situacijos blogėjimo“, – kalbėjo komisijai pirmininkaujanti vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Anot ministrės, posėdyje buvo sutarta suburti ekspertų grupę ir parengti planą, kaip didinti COVID-19 testavimo apimtis. Šiuo metu per savaitę padaroma apie 7 tūkst. testų, bet, anot A. Bilotaitės, norint, kad situacija gerėtų, reikia pasitempti.

Bilotaitė: karantino atlaisvinimas nėra planuojamas, siūlysime ieškoti būdų didinti testavimo apimtis

Ministrė taip pat užsiminė, kad šiame kontekste reikės įvertinti ir būtinybę testuotis tiems asmenims, kurių veikla susijusi su dažnais kontaktais.

„Matyt, turėsime įsivertinti testavimo plano kontekste būtinų testavimų aspektus. Tai susiję su tuo, kad asmenys, kurie norėtų pradėti kokią nors veiklą ar turi daug kontaktų, turėtų būtinybę testuotis, nes testavimas gali sumažinti riziką užsikrėsti pačiam ir užkrėsti kitus“, – akcentavo A. Bilotaitė.

„Testavimasis nėra privalomas ir žmonės apsisprendžia testuotis ar ne. Bet, kaip minėjau, mes tikrai manome, kad verta apsvarstyti būtino testavimosi galimybę, nes matome, kad šiame laikotarpyje, epideminėje situacijoje dar teks gyventi kurį laiką. Ir vienas iš vaistų, kuris gali mums padėti išgyventi šią situaciją, yra apimčių didinimas, o tai įmanoma pasiekti, kai žmonės ne tik kad savanoriškai, bet ir turi būtinybę testuotis“, – pridūrė ministrė.

Naujų atlaisvinimų nesvarsto

Anot A. Bilotaitės, esama situacija „neleidžia svarstyti detalesnių atlaisvinimų“.

„Lauksime pasekmių, kaip į tuos atlaisvinimus, kurie yra, reaguos visa situacija, ar mes matysime pablogėjimą. Matome, kad mobilumas yra ženkliai padidėjęs, žmonės yra išsiilgę šiltesnių kraštų ir poilsio, planuoja atostogas, išvykti į užsienį, kas gali sukelti tam tikras rizikas, kai galima parvežti viruso mutacijas.

Matyt, tam tikri sprendimai galės būti daromi, kai turėsime vakcinavę labiausiai pažeidžiamus žmones, kurie turi didžiausią riziką susirgti, t.y. garbaus amžiaus žmonės. [...] Kai šie žmonės bus paskiepyti ir apsaugoti, kai mes turėsime pakankamas testavimo apimtis, tokiu atveju bus galima eiti ir diskutuoti apie tam tikrus pakeitimus“, – komentavo ministrė.

Pratęsė karantiną iki balandžio

LRT.lt primena, jog praėjusią savaitę Ministrų kabinetas pratęsė karantiną iki balandžio, tačiau leido nebedėvėti kaukių lauke, jeigu išlaikomas daugiau kaip dviejų metrų atstumas, panaikinti judėjimo ribojimai žiedinių savivaldybių.

Kiek anksčiau vasarį su tam tikrais apribojimais leista dirbti kirpykloms, grožio salonams ir ne maisto prekių parduotuvėms.

VESK gali rekomenduoti Vyriausybei priimti sprendimus dėl pandemijos valdymo. Komisiją sudaro visi ministrai, taip pat kai kurių institucijų vadovai.

Populiariausi