Naujienų srautas

Verslas2016.05.03 15:43

Ministras: JAV ir ES derybos dėl TTIP „gali nutrūkti“

ELTA 2016.05.03 15:43

Derybos tarp JAV ir Europos Sąjungos (ES) dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutarties, kuria tikimasi sukurti 850 mln. vartotojų turinčią laisvosios prekybos zoną, gali nutrūkti, nes JAV nenori daryti nuolaidų, praneša BBC remdamasi Prancūzijos užsienio prekybos ministru Matthiasu Feklu.

Pasak ministro, derybų įšaldymas yra „labiausiai tikėtinas scenarijus“, atsižvelgus į „dabartinę Jungtinių Valstijų poziciją“.

Prancūzijos ministras, pernai perspėjęs, kad Prancūzija gali pasitraukti iš derybų, teigė, kad Europa siūlo daug, mainais gaudama mažai. Tokie ministro žodžiai nuskambėjo praėjus dienai po to, kai „Greenpeace“, cituodama į viešumą nutekintus dokumentus, paviešino informaciją, esą TTIP sutartis gali pažeisti ES galiojančius aplinkosaugos standartus.

„Tai susitarimas, kuris jeigu būtų patvirtintas šiandien, būtų niekam tikęs susitarimas“, – sakė ministras interviu Prancūzijos užsienio radijui.

TTIP gali „suardyti“ tarptautinį susitarimą dėl klimato kaitos, pasiektą Paryžiuje praėjusiais metais.

„Prancūzija taip pat nerimauja, kad TTIP nesiūlo apsaugos Prancūzijos žemės ūkio sektoriui ar geresnės prieigos prie smulkiųjų ir vidutinio dydžio bendrovių Jungtinėse Valstijose“, – sakė ministras.

M. Feklis pernai rugsėjį perspėjo, kad Prancūzija svarsto visus variantus, įskaitant ir pasitraukimą iš derybų.

Praėjusią savaitę vyko 13-asis TTIP derybų etapas. Europos Komisijos pareigūnai tikisi, kad susitarti galutinai pavyks dar šiais metais, iki lapkritį vyksiančių JAV prezidento rinkimų.

TTIP sutartimi siekiama sumažinti tarifus ir pašalinti ES–JAV prekybos ir investicijų barjerus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi