Verslas

2021.03.01 10:25

Vilniaus oro uostas jau kovo pabaigoje planuoja daugiau skrydžių ir keleivių, pradėjo testuoti nuo COVID-19 greta atvykimo terminalo

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.03.01 10:25

Lietuvos oro uostų įmonė tikisi, kad kovo pabaigoje sostinės oro uostas taps gyvybingesnis. Vilniaus oro uoste, greta atvykimo terminalo, automobilių stovėjimo aikštelėje, iškilo pirmieji mobilūs statiniai keleivių COVID-19 testavimo paslaugoms teikti. Čia koronaviruso testus nuo pirmadienio gali pasidaryti išvykstantys ir parvykę keleiviai. 

Nuo trečios valandos ryto Vilniaus oro uosto punkte testavosi per pusšimtį žmonių, išvis užsiregistravo atlikti testus per du šimtus. Kol kas nenustatyta nė vieno teigiamo atvejo.

„Ėjome į šį testavimą jau kurį laiką. Realybė tokia, kad reikia turėti neigiamą testo rezultatą patenkant į kitas šalis. Aviacija kurį laiką buvo nemažai demonizuojama dėl įvairių atvejų. Manau, tai vienas būdų suardyti besitęsiantį šleifą, užtikrinti, kad visi keleiviai būtų testuojami – ar mieste, ar šiame punkte“, – pristatydamas naujovę sakė Lietuvos oro uostų (LTOU) atstovas Dainius Čiuplys.

Jis tikisi, kad tai padės atkuriant žmonių susidomėjimą skrydžiais.

„Per pirmuosius du šių metų mėnesius turime dešimtadalį įprasto mums srauto, kurį fiksavome praėjusių metų sausį ir vasarį bendrai. Planuojame, kad aktyvesnis keleivių srautų ir skrydžių atsigavimas prasidės jau šio kovo pabaigoje, kai, pagal dabar turimus duomenis, oro bendrovės turėtų grąžinti keliskart daugiau krypčių, nei yra dabar. Taip pat įsibėgės užsakomųjų skrydžių (atostogų) keleivių srautas“, – LRT.lt kalbėjo T. Vasiliauskas.

Šių metų sausį ir vasarį trys šalies oro uostai aptarnavo 90 768 keleivių, per tą patį laikotarpį 2020 metais – 902 156 keleivius.

Keleivius nuo pirmadienio testuoja privati bendrovė „Rezus.lt“, oro uoste galima atlikti tiek PGR, tiek greituosius antigenų testus. Testai – mokami. Jų kaina – nuo 33 iki 140 eurų.

Testuojami to pageidaujantieji. Pirmenybė bus teikiama tiems žmonėms, kurie turi skrydžio dokumentus. Norint atlikti testą reikia iš anksto užsiregistruoti internetu arba telefonu +370 632 22122.

Atliekamų testų tipai: PGR per 24-36 val., PGR per 1,5-3 val., antigenų per 20 min.
antigenų per 2 val. Kai sakė oro uosto atstovas Tadas Vasiliauskas, vis daugiau šalių reikalauja atvykus pateikti antigenų testą.

Kauno bei Palangos oro uostuose testavimo punktai, planuojama, atsidarys balandžio mėnesį.

Kaip sakė „Rezus.lt“ laboratorijos vadovė Daiva Kazlauskienė, punktas oro uoste dirbs visa parą, nuolat čia dirbs keturi darbuotojai – du registratoriai ir dvi slaugytojos. Ėminiai vežami į laboratoriją. Rezultatus įmonė keleiviams nusiunčia elektroniniu paštu. Visi testų duomenys suvedami į e-sveikatos sistemą.

Anot direktorės, kad augant poreikiui bus plečiami ir pajėgumai.

D. Kazlauskienė sakė, kad ateityje, bendradarbiaujant su savivaldybe, galėtų būti galvojama ir apie nuolaidas, mažesnę kainą.

Populiariausi