Verslas

2016.05.03 11:11

„Lemiamas šuolis“: trys žingsniai, po kurių didėtų algos ir plauktų investicijos

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.05.03 11:11

Įvestos „Sodros“ lubos, įteisintos vadinamosios talentų vizos ir supaprastinta statybos leidimų tvarka – visa tai gali reikšmingai paspartinti atlyginimų augimą dirbantiesiems ir naujų darbo vietų kūrimą. Taip mano Lietuvos išeivijos ekonomistai ir analitikai, pristatę iniciatyvą „Lemiamas šuolis“.

Pasak Azijoje dirbančio ekonomisto bei finansų analitiko Pauliaus Kunčino, jei minėtieji trys žingsniai nebus padaryti, Lietuva tikrai nebus pajėgi pritraukti daug investuotojų.

„Turime puikią geopolitinę poziciją, bet mes nekovojame dėl tų medalių, kuriuos turėtume gauti – už tai, kad suvaldėme krizę, turime puikią makroekonominę situaciją, turime inovatyvių sprendimų. Susidaro įspūdis, kad mes suklumpame finišo tiesiojoje“, – svarsto „Oxford Business Group“ Azijos regiono leidinių redaktorius, teigiantis, kad tokiu būdu Lietuva pralaimi kaimyninėms šalims, į kurias keliauja potencialūs investuotojai.

„Kai aš kalbu apie aukštos pridėtinės vertės darbus, į mane žiūri šiek tiek keistai – esą Lietuvoje to neįmanoma sukurti. <...> O aš sakau – ar jus nesistebite, kai lietuvis sėda į lėktuvą, nuskrenda ir dešimtkart padidina savo atlyginimą? Ar tai būtų medikas, ūkininkas, vairuotojas, IT specialistas, mokytojas“, – sako P. Kunčinas.

Pasak ekonomisto, paprasti žmonės turi perduoti aiškų signalą politikams, kad lietuviai nori pritraukti investuotojų ir kad jie nori įgyvendinti tam reikalingus žingsnius.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.