Verslas

2013.03.14 16:12

Seimas pritarė D. Grybauskaitės „šildymo vamzdžio“ reformai

Seimas pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytoms Šilumos ūkio įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama didinti konkurenciją šilumos tiekimo sektoriuje.

Seimas pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytoms Šilumos ūkio įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama didinti konkurenciją šilumos tiekimo sektoriuje.

Už prezidentės siūlymą balsavo 81 Seimo narys, prieš – nė vieno, susilaikė 17. Įstatymo pakeitimai įsigalioja nuo balandžio, taigi realaus jų poveikio gyventojams galima tikėtis nebent prasidėjus kitam šildymo sezonui.

„Projektu siekiama, kad šilumos tiekėjas, naudodamasis šilumos tinklo natūralia monopolija, negalėtų varžyti konkurencijos šilumos gamyboje ir nepriklausomiems gamintojams kelti nepagrįstų techninių prisijungimo sąlygų, nustatyti neproporcingų rezervavimo mokesčių, sankcijų ir pan.“, – taip savo pasiūlymus įstatymo projekto aiškinamajame rašte aiškino Prezidentūra.

Šie įstatymo pakeitimai – dar ankstesnio šildymo sezono metu prasidėjusių batalijų rezultatas. D. Grybauskaitė įstatymo pataisų ėmėsi susipažinusi su bendrovės „Grigiškės“ pavyzdžiu: šis popieriaus fabrikas niekaip negalėjo vilniečiams tiekti savo gamybos procese pagaminamos šilumos.

Tuomet užvirė aštri diskusija ne tik tarp politikų, bet ir tarp verslininkų: „Vilniaus energija“ tikino, gal „Grigiškių“ problemos – ne šilumininkų, o paties popieriaus fabriko nuopelnas. Šilumininkai teigė, kad „Grigiškės“ neatitiko visų nustatytų reikalavimų. Be to, anksčiau popieriaus fabriko vilniečiams tiekta šiluma esą kainavo gerokai brangiau nei „Vilniaus energijos“ paslaugos.

www.DELFI.lt