Verslas

2021.02.27 00:00

Gausius išteklius turinti Nigerija dėl vagysčių kasdien praranda po 200 tūkst. barelių naftos

BNS2021.02.27 00:00

Nigerija, turinti gausius naftos išteklius, tačiau susidurianti su didžiuliu grynųjų trūkumu, dėl vagysčių ir vandalizmo kasdien praranda po 200 tūkst. barelių naftos, kurios vertė siekia 13 mln. JAV dolerių, pranešė valstybinė naftos grupė NNPC.

Nigerijos nacionalinės naftos korporacijos generalinis direktorius Mele Kyari šiuos skaičius paskelbė trečiadienį, per susitikimą su šalies gynybos vadu generolu majoru Lucky Iraboru Abudžoje.

„Turime pranešti apie dvejopus nuostolius. Vieni nuostoliai yra susiję su mūsų produktais, o kiti – su žalios nafta“, – NNPC pranešime cituojamas M. Kyari.

„Kalbant apie žalios naftos nuostolius, jie tebesitęsia. Vidutiniškai kiekvieną dieną prarandame 200 000 barelių žalios naftos“, – pažymėjo jis ir pridūrė, kad norint apsisaugoti nuo vagysčių, reikia daugiau saugumo pajėgų pagalbos.

L. Iraboras pažadėjo padėti užtikrinti „maksimalų“ šalies naftos ir dujų turto saugumą.

„Pažadu, kad Nigerijos ginkluotosios pajėgos bendradarbiaus su jumis, kad apsaugotų NNPC turtą“, – pažadėjo L. Iraboras.

Nigerija yra didžiausia Afrikos naftos gamintoja ir eksportuotoja, per dieną išgaunanti vidutiniškai 2 mln. barelių naftos.

Šalis yra smarkiai priklausoma nuo naftos sektoriaus, gaunančio 90 proc. pajamų iš užsienio valiutų ir generuojančio 70 proc. vyriausybės pajamų, tačiau naftos kainų kritimas ir COVID-19 pandemija smarkiai suvaržė vyriausybės finansus didžiausioje Afrikos ekonomikoje.

Populiariausi