Verslas

2016.05.02 13:57

Atpratinti svaigintis burnos skalavimo skysčiais bandys keldami jų kainą

ELTA 2016.05.02 13:57

Vyriausybė pirmadienį pritarė, kad ir higienos prekėse – burnos skalavimo skysčiuose, kosmetiniame spirite esantis etilo alkoholis būtų apmokestintas akcizu. Dėl to šios prekės turėtų pabrangti ir taip atgrasyti nuo noro jas gerti.

„Yra tam tikros prekės, kurios neskirtos vartoti kaip maisto produktai, nepaisant to, yra vartojamos svaiginimuisi. Kalbama apie burnos skalavimo skysčius, grožio eliksyrus ir panašius daiktus. (...) Dažnai jie išstatomi kioskeliuose greta maisto produktų, ir apklausos parodė, kad apie 96 proc. respondentų, vartojančių šitą produkciją, patvirtina, kad jie ją geria“, – po vyriausybės posėdžio sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Siekdamas kovoti su šios produkcijos vartojimu svaiginimosi tikslais, Ministrų kabinetas pirmadienį nutarė ją pabranginti įvesdamas akcizą alkoholiui, esančiam jos sudėtyje.

„Mūsų skaičiavimais, imant normalų akcizą už alkoholį, esantį šituose skysčiuose, kurie paprastai būna 20 laipsnių stiprumo, 0,5 litro tokio skysčio pabrangtų per 1,6 euro, ir tai turėtų atgrasyti žmones nuo nesveiko produkto vartojimo“, – sakė R. Šadžius.